Apraksts

Dažādo pirmklasnieka latviešu valodas apguvi tiešsaistē, izmantojot planšetdatoru vai datoru!

Šis materiāls ir paredzēts izmantošanai jaunā tiešsaistes platformā Māconis. Lai uzzinātu vairāk par šo platformu, klikšķini šeit!

Materiāls atbilst valsts pamatizglītības standartam (MK noteikumi Nr. 747).

Tiešsaistes mācību materiāls "Raibu raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 2"  veidots saskaņā ar LR IZM apstiprināto mācību grāmatu “Raibu raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 2” (Gita Andersone, Vita Golubova, Iveta Ikale; Zvaigzne ABC, 2020). Mācību materiālu iespējams izmantot gan kopā ar grāmatu, gan arī neatkarīgi no tās. Tiešsaistes materiālu komplekta pirmā daļa "Raibu raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 1" ar ļoti pozitīviem rezultātiem aprobēta 8 pilotskolās. Platformā Māconis, pieejams demo materiāls no komplekta pirmās daļas.

Materiāls sastāv no interaktīviem uzdevumiem, kas veidoti tā, lai tie būtu viegli uztverami un ērti lietojami arī bērniem, kas tehnoloģijas ikdienā nelieto. Lai atvieglotu uzdevuma izpildi un trenētu lasītprasmi, visiem uzdevumiem ir iespējams noklausīties uzdevuma nosacījumus. Materiālā ir gan tādi uzdevumi, kas sniedz tūlītēju atgriezenisko saiti – pēc pareizas vai nepareizas atbildes tā iekrāsojas un skan attiecīgais skaņas signāls –, gan arī radoši uzdevumi, kur skolēnam pašam jāizdomā teikumi vai vārdi. Visus uzdevumus var atstatīt un pildīt vēlreiz. Pēc pareizi izpildīta uzdevuma skolēnu apsveic zaļš ābolītis, bet pēc pabeigtas nodaļas – skaļi aplausi.

Ar materiālu iespējams darboties gan klasē individuāli vai frontāli, gan mājās. Skolotājs jebkur var aplūkot un novērtēt skolēnu paveikto – viss, kas nepieciešams, ir dators un internets.

Šo materiālu priekšrocība – iespēja mācīties jebkurā vietā, kur pieejams internets. Izmanto to!


Sistēmas prasības:

Datoriem: Apple Safari jaunākā un iepriekšējā versija; Google Chrome jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Mozilla Firefox jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Microsoft Edge jaunākā un iepriekšējā versija.

Sistēmas prasības
Datoriem: Apple Safari jaunākā un iepriekšējā versija; Google Chrome jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Mozilla Firefox jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Microsoft Edge jaunākā un iepriekšējā versija.
Planšetdatoriem: Apple iOS jaunākā un trīs iepriekšējās operētājsistēmas versijas ar pārlūku Safari vai Google Chrome; Android jaunākā un trīs iepriekšējās operētājsistēmas versijas ar pārlūku Google Chrome; Windows jaunākā un iepriekšējā operētājsistēmas versija ar pārlūku Google Chrome.
Sīkdatnēm jābūt atļautām.

Iesaki draugiem