Kā lasīt e-grāmatas?

Apgāda Zvaigzne ABC e-grāmatas var lasīt datorā, e-grāmatu lasītājos, planšetdatoros    ( Apple iPad un Android ierīcēs) un viedtālruņos ( Apple iPhone un Android).

Kad Zvaigznes mājaslapā esat izvēlējies e-grāmatu, jums jāpievērš uzmanība tehniskajai informācijai labajā pusē. E-grāmatām var būt viens no diviem aizsardzības veidiem:

  • sociālā DRM aizsardzība,
  • Māconis aizsardzība.

Ja e-grāmatas ir aizsargātas ar sociālo DRM, lasīšanai var izmantot jebkuru programmatūru, kas atbalsta PDF vai ePub formātu. E-grāmatas šajos formātos ir iespējams lasīt lielākajā daļā e-grāmatas lasīšanas ierīču. E-grāmatas ePub formātā ir iespējams lejupielādēt arī Amazon Kindle e-grāmatu lasītājiem nepieciešamajā MOBI formātā.

Ja e-grāmata ir aizsargāta ar Māconis aizsardzību, tad lasīšana notiek tiešsaistē. Kā lietot e-grāmatas lūdzu lasiet šeit.

Ja iepriekš esat iegādājušies mācību e-grāmatu ar aizsardzību Zvaigzne ABC Grāmatplaukts, Jūsu aktivizācijas kods ir izmantojams platformā Māconis.

Mūsdienās populārākais aizsardzības veids ir sociālais DRM. E-grāmatu aizsardzība ir nepieciešama, lai nodrošinātos pret nelegālu e-grāmatu izplatību.

 

Grāmatas ar sociālo DRM aizsardzību

Lielākā daļa e-grāmatu ir aizsargātas ar sociālo DRM ( Digital Rights Management), tās ir ePub vai PDF formātā. Tas nozīmē, ka e-grāmatu ir iespējams izdrukāt un e-grāmatas datne ir iezīmēta ar pircēja personiskajiem datiem – vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi. Šo e-grāmatu lasīšanai var izmantot jebkuru programmatūru, kas atbalsta PDF vai ePub formātu. E-grāmatas šajos formātos ir iespējams lasīt lielākajā daļā e-grāmatas lasīšanas ierīču.

E-grāmatas Amazon Kindle MOBI formātā

E-grāmatas ePub formātā ir iespējams lejupielādēt arī Kindle e-grāmatu lasītājiem nepieciešamajā MOBI formātā. Lai to izdarītu, sadaļā Manas e-grāmatas ir jāizvēlas lejupielādēt Kindle formāts. Šī formāta lejupielāde var aizņemt nedaudz ilgāku laiku nekā ePub formāta lejupielāde.

Atgriezties uz sākumu ↑