Apraksts

Dažādo pirmklasnieka latviešu valodas apguvi tiešsaistē, izmantojot planšetdatoru vai datoru!

Šis materiāls ir paredzēts izmantošanai jaunā tiešsaistes platformā Māconis. Lai uzzinātu vairāk par šo platformu, klikšķini šeit!

Tiešsaistes mācību materiālu "Raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 1"  veidojusi skolotāja Marita Dzene saskaņā ar LR IZM apstiprināto mācību grāmatu “Raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 1” (Gita Andersone, Vita Golubova, Iveta Ikale; Zvaigzne ABC, 2014). Mācību materiālu iespējams izmantot gan kopā ar grāmatu, gan arī neatkarīgi no tās. Mācību materiāls ar ļoti pozitīviem rezultātiem aprobēts 8 pilotskolās.

Materiāls sastāv no interaktīviem uzdevumiem, kas veidoti tā, lai tie būtu viegli uztverami un ērti lietojami arī bērniem, kas tehnoloģijas ikdienā nelieto. Lai atvieglotu uzdevuma izpildi un trenētu lasītprasmi, visiem uzdevumiem ir iespējams noklausīties uzdevuma nosacījumus. Materiāls sniedz tūlītēju atgriezenisko saiti – ja atbilde ir pareiza, tā iekrāsojas zaļa, ja nepareiza – sarkana, un skolēnam parasti ir iespēja mēģināt vēlreiz. Pēc pareizi izpildīta uzdevuma skolēnu apsveic zaļš ābolītis, bet pēc pabeigtas nodaļas – skaļi aplausi.

Mācību materiālā iekļauta atsevišķa nodaļa rakstītprasmes apguvei. Tā satur 140 īpaši veidotus video, kuros precīzi parādīts, kā jāraksta dažādi burti un vārdi. Šeit aplūkoti visi latviešu valodas burti apguvei ērtā secībā, turklāt katrā nodaļā iekļautie vārdi ietver tikai iepriekš apgūtos burtus. Tādējādi skolēnam ir iespēja mācīties rakstīt sev atbilstošā tempā, bet skolotājs var nodrošināt, ka katram skolēnam ir pieejams paraugs.  

Ar materiālu iespējams darboties gan klasē individuāli vai frontāli, gan mājās. Skolotājs jebkur var aplūkot un novērtēt skolēnu paveikto – viss, kas nepieciešams, ir dators un internets.

Šo materiālu priekšrocība – iespēja mācīties jebkurā vietā, kur pieejams internets. Izmanto to!


Sistēmas minimālās prasības:
Planšetdatoriem: Apple iOS 7 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Safari); Android 4.4.4 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Google Chrome); Windows 10 Home vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Microsoft Edge). Materiāls nav piemērots ierīcēm ar maziem ekrāniem (mazākiem par 1000 px platumā). Sīkdatnēm jābūt atļautām.

Datoriem: Microsoft Internet Explorer 9 vai jaunāks; Apple Safari 7 vai jaunāks; Google Chrome jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Mozilla Firefox jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Microsoft Edge jaunākā un divas iepriekšējās versijas.

Iesaki draugiem