Par Apgādu Zvaigzne ABC

Izdevniecība “Zvaigzne” savu darbību sāka 1966. gadā un ilgus gadus atradās M. Gorkija ielā 105 (tagad K. Valdemāra ielā). Mainoties situācijai valstī, izmaiņas piedzīvoja arī izdevniecība. 1993. gadā tika dibināts un reģistrēts SIA “Apgāds Zvaigzne ABC”. Par SIA prezidenti ievēlēja Viju Kilbloku. Tagad viņa ir uzņēmuma valdes priekšsēdētāja.

Paplašinot savu darbību, Apgāds no šaurajām, bet mājīgajām telpām K. Valdemāra ielā 105, pārceļas uz izremontēto sešstāvu ēku K. Valdemāra ielā 6. Šobrīd Apgāda galvenie darbības virzieni ir mūsdienīgu mācību līdzekļu, uzziņu literatūras, saistošu bērnu grāmatu, kā arī pasaules bestselleru un oriģinālliteratūras izdošana.

Lai latviešu lasītājiem piedāvātu kvalitatīvus, interesantus un mūsdienīgus ārzemju autoru darbus, Apgāds regulāri piedalās starptautiskos Grāmatu gadatirgos Frankfurtē, Londonā, Boloņā, arī kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā un tiekas ar ārzemju izdevējiem un rakstniekiem.

Laba sadarbība Apgādam ir izveidojusies ar Latvijas rakstniekiem. Lai rosinātu pašmāju jaunos un jau esošos rakstniekus radīt jaunus darbus tieši bērniem un jauniešiem, 2007. gadā Zvaigzne ABC iedibināja konkursu “Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem”.

Tāpat kā sportā, mūzikā, mākslā, arī grāmatniecībā ir dažādi konkursi, kuros vērtē gan saturu, gan vizuālo noformējumu. Apgāds Zvaigzne ABC katru gadu ir “Latvijas Literatūras gada balvas” un grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” nominantu vidū. Zvaigzne ABC grāmatas regulāri saņem LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrija” augstākās godalgas un lauku bibliotēku atbalsta biedrības “Lielās lasītāju balvas” augstāko novērtējumu.
Arī pasaulē labāko pavārgrāmatu konkursā “Gourmand World Cookbook Awards” ir piedalījušās Zvaigzne ABC grāmatas.

Lai Zvaigzne ABC izdotās grāmatas varētu lasīt un iegādāties pēc iespējas vairāk visā Latvijā, Apgāds ir izveidojis plašu grāmatnīcu tīklu. Šobrīd ir 33 grāmatu veikali, 9 no tiem atrodas Rīgā. Zvaigzne ABC bija arī pirmais uzņēmums Latvijā, kas atvēra grāmatu outlet veikalu.
Ejot līdzi laikam un sekojot iepirkšanās paradumu maiņai, piedāvājam Zvaigzne ABC izdotās grāmatas iegādāties arī interneta veikalā www.zvaigzne.lv. Zvaigzne ABC ir arī pirmais Latvijas izdevējs, kas publicēja elektroniskās grāmatas jeb e-grāmatas.

2007. gada 20. martā Apgāds Zvaigzne ABC un vēl trīs lielākie Latvijas apgādi “Jāņa Rozes apgāds”, “Valters un Rapa”, “Jumava” nodibina Grāmatnieku ģildi, kuras mērķis ir veidot labvēlīgu vidi grāmatniecības kā radošas industrijas nozares attīstībai Latvijā, veicināt sabiedrības izpratni par grāmatniecības kā uzņēmējdarbības nozīmīgu lomu valsts attīstībā.

Cienot Latvijā un pasaulē ievērojamus rakstniekus, dzejniekus un māksliniekus, Apgāds Zvaigzne ABC 2010. gada septembrī ar Margaritas Stārastes rokas atlējumu bronzā atklāj Slavenu autoru zvaigznāju. Zvaigznes grāmatu namā Rīgā, K. Valdemāra ielā 6 šobrīd ir apskatāmi dzejnieku Knuta Skujenieka un Imanta Ziedoņa, mācītāja Jura Rubeņa, kā arī mūsdienu franču rakstnieka Frederika Beigbedera plaukstas atlējumi.

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”. Esam pārliecināti, ka katrai grāmatai ir savs lasītājs, tādēļ lasītāju un pircēju viedoklis mums ir svarīgs un rosina strādāt ar lielu atbildību!