Aktualitātes

Pakss. Stāsts par puisēnu un lapsu

Ir daudz stāstu par bērniem un dzīvniekiem: par klasiku kļuvušais E. Naita garstāsts “Lesija atgriežas mājās”, E. Ibotsones “Kāds suns un viņa zēns”, N. Vanjē “Bella un Sebastjēns” un daudzi citi. Nu tiem pievienojas Sāras Penipārkeres “Pakss”, smeldzīgi sirsnīgs un gaišs vēstījums par zēnu un lapsu.

Iznācis Gunta Eņģeļa debijas romāns “Koncerts vectēva pagalmā”

Guntis Eņģelis ar romānu “Koncerts vectēva pagalmā” ir uzdrošinājies iekarot to literatūras perifēriju, kuru veido tā sauktā “ironiskā proza”.

Iznākusi jauna Alesandro Bariko grāmata

Alesandro Bariko vārds latviešu lasītājam saistās ar brīnumskaistu, izcilu prozu – “Misters Gvins”, “Jaunā Līgava”, “Zīds” un daudzi citi romāni definējuši šī autora nozīmīgumu mūsdienu literatūras pasaulē.

Grāmatnīcu logos rīkos akciju par 5% PVN likmes ieviešanu grāmatām

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas biedri un Latvijas Grāmatu tirgotāji no 8. jūlija grāmatnīcu logos organizē akciju, aicinot atjaunot visām grāmatām 5% PVN likmi, informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas (LGA) pārstāve Līva Ostupe.

Balāde par dziedātājputniem un čūskām

Aizraujošs. Pārsteidzošs. Smalki psiholoģiski niansēts. Tā īsumā var raksturot pazīstamās amerikāņu rakstnieces Sūzenas Kolinsas jaunāko romānu “Balāde par dziedātājputniem un čūskām”.

Recenzija Natālijas Morozovas un Tarasa Ivaščenko grāmatai „Meitene hameleons”

Psihoterapeita profesionālajam darbam arvien tiek piešķirts gan mazliet mistikas devas, gan vienkāršības iezīmes. Sabiedrībā joprojām sastopams jautājums: ”Ko gan dod tāda parunāšana?!” vai apgalvojums:„Neko tādu jau tur nedara, bet nesaprotamā veidā paliek labāk.”

Bites. Ceļvedis bišu neparastajā dzīvē

Izrādās, pirmā bite radās, plēsīgai lapsenei evolucionējot par veģetārieti!

Kad “P” un “C” nozīmē “R” un “S” jeb Apgūsti krievu valodu viegli un krāsaini!

Nav noslēpums, ka šobrīd viens no grūtākajiem mācību priekšmetiem skolēniem (un dažkārt arī viņu vecākiem) šķiet krievu valoda. No 2020. gada septembra skolēni to sāks apgūt kā otro svešvalodu no 4. klases.

Rīgā ierodas “Zilās Ekonomikas”( Blue Economy) autors - Gunters Pauli!

Pirmo reizi pasaulslavenais vides jomas profesors, uzņēmējs, daudzu grāmatu autors un pasaules līmeņa vides eksperts Gunters Pauli Rīgā ieradās 2018. gadā, kad Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme organizēja viņa vizīti Latvijā, par godu Lielās Talkas 10 gadu jubilejai, Rīgas pilī.

Cilkas ceļojums – stāsts par jaunību ellē

Kad pērn latviešu valodā iznāca Heteres Morisas romāns “Aušvicas tetovētājs”, tāpat kā citās pasaules valstīs Lali Sokolova dzīvesstāsts kļuva par bestselleru, viegli un saprotami izstāstot miljonu traģēdiju caur to dažu stāstiem, kas izdzīvoja.