Kā lasīt e-grāmatas?

Apgāda Zvaigzne ABC e-grāmatas var lasīt datorā, e-grāmatu lasītājos (piemēram, Pocketbook), planšetdatoros (Apple iPad un Android ierīcēs) un viedtālruņos (Apple iPhone un Android).

Kad Zvaigznes mājaslapā esat izvēlējies e-grāmatu, jums jāpievērš uzmanība tehniskajai informācijai labajā pusē. E-grāmatām var būt viens no diviem aizsardzības veidiem:

  • sociālā DRM aizsardzība,
  • Māconis aizsardzība.

Ja e-grāmatas ir aizsargātas ar sociālo DRM, lasīšanai var izmantot jebkuru programmatūru, kas atbalsta PDF vai EPUB formātu. E-grāmatas šajos formātos ir iespējams lasīt lielākajā daļā e-grāmatas lasīšanas ierīču. E-grāmatas EPUB formātā ir iespējams lejupielādēt arī Amazon Kindle e-grāmatu lasītājiem nepieciešamajā MOBI formātā.

Ja e-grāmata ir aizsargāta ar Māconis aizsardzību, tad lasīšana notiek tiešsaistē. Kā lietot šīs e-grāmatas lūdzu lasiet šeit.

Grāmatas ar sociālo DRM aizsardzību

Lielākā daļa Zvaigzne ABC e-grāmatu ir aizsargātas ar sociālo DRM ( Digital Rights Management), tās ir EPUB vai PDF formātā. Tas nozīmē, ka e-grāmatas datne ir iezīmēta ar pircēja personiskajiem datiem – vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi. Šo e-grāmatu lasīšanai var izmantot jebkuru programmatūru, kas atbalsta PDF vai EPUB formātu. E-grāmatas šajos formātos ir iespējams lasīt lielākajā daļā e-grāmatas lasīšanas ierīču. Populārākās e-grāmatu lasīšanas programmas ir Calibre , Adobe Digital Editions un Books ( Apple ierīcēm).

1. Pēc pirkuma veikšanas uz reģistrācijā norādīto e-pastu saņemsiet pirkuma apstiprinājumu, bet iegādātās e-grāmatas failu ( PDF vai EPUB un MOBI) atradīsiet sava Zvaigzne ABC lietotāja konta sadaļā “Manas e-grāmatas”.

 
2. Lai sāktu lasīt e-grāmatu, nepieciešams saglabāt (lejupielādēt) e-grāmatas failu. Klikšķiniet uz e-grāmatas formāta nosaukuma ( PDF, EPUB vai KINDLE)! Parasti faili automātiski tiek saglabāti lejupielāžu ( Downloads) mapē, ja vien nav uzlikti citi parametri (piemēram, saglabāšana " My documents").
 
 
3. Ja lejupielādi veiksiet viedtlārunī vai planšetdatorā, ierīce automātiski piedāvās lietotni, kurā atvērt failu. Ja šādas lietotnes ierīcē nav, tā ir jāuzstāda. Android ierīcēs var izmantot, piemēram, Aldiko , Moon+ Reader vai Readera lietotni. Apple ierīcēs e-grāmatu lasīšanai var izmantot Books lietotni.
 
4. Datorā lejupielādētais e-grāmatas fails ir jāpievieno izmantojamā e-grāmatu lasīšanas programmā. Aplūkosim piemēru, ja lasīšanai izmantosiet Adobe Digital Editions programmu! Veriet vaļā programmu un kreisajā augšējā stūrī zem nosaukuma " File" izvēlieties " Add to library".
 

Sameklējiet lejupielādēto e-grāmatas failu, klikšķiniet uz tā, un e-grāmata tiks pievienota programmas e-grāmatu plauktam. Klikšķiniet uz pievienotās e-grāmatas, lai to atvērtu un lasītu! Varat izmantot labajā augšējā malā norādītās iespējas, piemēram, palielināt burtu izmēru.

 

E-grāmatas Amazon Kindle MOBI formātā

E-grāmatas EPUB formātā ir iespējams lejupielādēt arī Kindle e-grāmatu lasītājiem nepieciešamajā MOBI formātā. Lai to izdarītu, sadaļā "Manas e-grāmatas" ir jāizvēlas lejupielādēt Kindle formāts. Lūdzam ņemt vērā, ka šī formāta lejupielāde var aizņemt nedaudz ilgāku laiku nekā EPUB formāta lejupielāde.

Pēc lejupielādes veikšanas iekopējiet iegādāto e-grāmatas failu sava Kindle e-grāmatu lasītājā vai nosūtiet e-grāmatas failu uz savu Kindle e-pasta adresi, lai e-grāmata tiktu pievienota jūsu Kindle lietotāja profila e-grāmatu plauktā.

Mācību e-grāmatas platformā Māconis

Infromāciju par mācību materiālu izmantošanu platformā Māconis uzziniet šajā pamācībā!

Atgriezties uz sākumu ↑