Apraksts

Kas gan ir noticis, ka Kika Mika iet gulēt, apsējusi virtuves priekšautu, tētis staigā apkārt ar miltiem klātām uzacīm, bet mamma un vecmāmiņa veido arvien jaunus iepirkumu sarakstus? Viņi ir atklājuši, kādu baudījumu var sagādāt ēdiena gatavošana.

Kāpēc? Jo atklājās, ka pagatavot gardu un veselīgu maltīti ir ne tikai ātri un vienkārši, bet arī aizraujoši. To Kikai Mikai izstāstīja un ierādīja viņas jaunās draudzenes Kristina un Indre. Viņas iepazīstināja Kiku Miku arī ar drošības noteikumiem, kas jāievēro gatavojot, un pastāstīja, cik svarīgi ir pieklājīgi uzvesties pie galda. Un vēl kas. Izrādās, ka veselīgs ēdiens – pretēji aplamiem pieņēmumiem – ir ļoti gards!

Visas draudzeņu receptes Kika Mika kopā ar saviem mājiniekiem izmēģināja pati: mazgāja, mizoja, maisīja, lēja un bēra, cepa, nogaršoja un čāpstināja. Pēc tam receptes cītīgi pierakstīja, bet Nekārtības rūķītis rūpīgi pārskatīja pierakstus un līdzās uzšņāpa savas piezīmes.

Grāmatā iekļautas 30 receptes – spēcinošas BROKASTIS dienas varoņiem, sātīgas PUSDIENAS un VAKARIŅAS nepagurstošiem prātvēderiem, veselīgas UZKODAS tiem, kam dzelzs veselība, un, iespējams, pasaulē garšīgākie DESERTI ar lielu daudzumu augļu un ogu dzīvespriecīgiem kārumniekiem. Gatavot kopā ar bērniem ir ne tikai iespējams, bet pat ļoti ieteicams!“

No lietuviešu valodas tulkojusi Marika Taube.

Iesaki draugiem