Apraksts

“Zilo apļu vīrs” ir pirmā grāmata par Žanu Batistu Adamsbergu – vienu no interesantākajiem izmeklētājiem mūsdienu kriminālromānos.

Žans Batists Adamsbergs nav tāds kā citi policisti. Viņa metodes ir ārkārtīgi dīvainas: viņš nemeklē pavedienus, ignorē acīmredzami aizdomīgos un arestē tos, kuriem ir dzelžains alibi, un pats viņš šķiet pagalam izklaidīgs.

Kad uz Parīzes ielām naktīs sāk parādīties savādi, ar zilu krītu uzzīmēti apļi, žurnālisti steidzas to pasniegt kā izklaidējošu stāstu, psihiatri piedāvā savas teorijas, tikai Adamsbergs ir vienīgais, kurš notiekošo uztver nopietni. Viņš uzstāj, lai viņam tiek ziņots par jauniem apļiem, kā arī par apļu centrā novietotajiem dīvainajiem objektiem, starp kuriem ir divpadsmit alus pudeļu korķīši, briļļu stikliņš, baloža kāja, četras šķiltavas, piespraude ar uzrakstu “Es mīlu Elvisu”, peldcepure, lelles galva... Adamsbergs nojauš, ka aiz šiem šķietami nenozīmīgajiem notikumiem slēpjas liela cietsirdība. Un pavisam drīz tiek atrasts aplis ar daudz nopietnāku saturu – tajā ir novietots sievietes līķis ar nežēlīgi pārgrieztu rīkli. Adamsbergs saprot, ka sekos vēl citas slepkavības.

Freda Vargasa ir franču rakstniece, vēsturniece un arheoloģe. Viņas sarakstītās grāmatas ir tulkotas 45 valodās un pārdotas vairākos miljonos eksemplāru. Rakstniece trīs reizes ir saņēmusi Kriminālromānu rakstnieku asociācijas starptautisko dunča balvu (International Dagger Award), kas tiek piešķirta par labāko tulkoto kriminālromānu. Pirmoreiz šo balvu viņa saņēma 1991. gadā par darbu “Zilo apļu vīrs”.

No franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova.


Rūgts humors un oriģināls sižets, kas saplūdināti kopā ar izsmalcināti apburošu šarmu, lai rakstnieci Fredu Vargasu pelnīti kronētu par franču kriminālžanra karalieni.
Mārtins Volkers, rakstnieks

Vargasa raksta ar pārsteidzošu izdomu, un viņas ekscentriskie varoņi mīt brīnišķīgā bohēmiskā pasaulē, kādas nekad nav bijis, bet būtu gribējies...
The New York Times Book Review

Dzīvi, ironiski, tomēr precīzi atspoguļo mūsdienu realitātes šausmas.
Los Angeles Times

Fredas Vargasas grāmatām raksturīga dziļa inteliģence un izsmalcinātība, viņas izdoma nebeidz vien pārsteigt. Viņa noauž ļoti smalku tīklu, no kura izrauties gandrīz nav iespējams.
The Washington Post

Adamsbergs, kas biežāk uzticas intuīcijai, nevis racionālajam, ir perfekts varonis kriminālromānu sērijai, kurā īstenība parasti ir ļoti mainīgs lielums.
Booklist

“Zilo apļu vīrs” ir asprātīgs, atjautīgs un nedaudz sirreāls kriminālromāns, kas pārsteigs un iepriecinās pat visprasīgākos kriminālžanra fanus.
Financial Times

Iesaki draugiem