Apraksts

“Upuris 2117” ir astotā grāmata sērijā par Q nodaļu un Karla Merka izmeklētajām lietām.

Laikrakstos mirusī tiek nodēvēta vienkārši “upuris numur 2117” – viņa ir divi tūkstoši simt septiņpadsmitais bēglis, kas zaudējis dzīvību Vidusjūras ūdeņos. Tomēr trim cilvēkiem šī nāve nozīmēs kaut ko daudz vairāk, turklāt tā aizsāks virkni notikumu, kuri Karla Merka vadīto Q nodaļu iemetīs ļoti bīstamas un vienlaikus arī ļoti personiskas lietas izmeklēšanā – lietas, kas ne tikai atsegs tumšus pagātnes noslēpumus, bet arī radīs nāves draudus nākotnei.

Kādam pusaugu dānim “upura numur 2117” nāve kļūs par simbolu visam, ko viņš nicina, un vienlaikus arī par perfektu pamudinājumu ļauties sen gruzdošajām atriebības alkām.

Gālibam, bēdīgi slavenā Abu Graibas cietuma brutālajam spīdzinātājam, šī nāve ir gadiem ilgi plānota terorakta pirmais posms.
Savukārt Asadam “upuris numur 2117” ir saikne ar viņa sen zaudēto ģimeni un noklusēto pagātni....

No dāņu valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Dāņu kriminālromānu autors Jusi Adlers-Olsens laiku lieki netērē... Ja viņš ir nolēmis kādu sabaidīt, viņš labi zina, kā to panākt. Jaunākais darbs ekscentriskajā sērijā par Q nodaļas un Karla Merka izmeklētajiem noziegumiem – “Upuris 2117” – ir viens no tumšākajiem un līdz šim aizraujošākajiem romāniem.
New York Times Book Review

Šķiet, būtu jāpiemīt burvja spējām, lai tik sarežģītas sižeta līnijas savītu vienā tik pārliecinošā, lieliskā un elpu aizraujošā kriminālromānā, un Jusi Adleram-Olsenam tas ir izdevies ar elegantu vieglumu. Turklāt daudzslāņainais teksts pārņem savā varā ar tik iespaidīgu spēku, ka jau atkal rodas aizdomas par kādu autoram vien zināmu burvestību.... Jaunajā Q sērijas darbā “Upuris 2117” ir viss, ko vien varētu vēlēties no spriedzes romāna, un daudz, daudz vairāk!
Kirkusreviews.com

Jusi Adlers-Olsens ar savu nevaldāmo humoru un sirsnību mums ir kā tāds dāņu mentors... Viņa jaunākais darbs “Upuris 2117” pārtop par cieši saņemtu dūri, kas smagi un nesaudzīgi trāpa šodienas notikumu epicentrā.
Lars Keplers, rakstnieks

Iesaki draugiem