“Upuris 2117” – jaunais Jusi Adlera-Olsena romāns

2020-09-28

“Upuris 2117” ir astotā grāmata sērijā par Q nodaļas un Karla Merka izmeklētajām lietām un, šķiet, šimbrīžam pati spraigākā no Jusi Adlera-Olsena romānu cikla.

Notikumu epicentrā savijas tik daudzu cilvēku likteņi tik daudzās valstīs, ka spriedze ir teju neatslābstoša, turklāt viss notiekošais ir aktuāls un nopietnas pārdomas raisošs. “Šajā romānu ciklā ir pietiekami daudz negaidītu pavērsienu, lai ieintriģētu mūsdienīgos spriedzes romānu lasītājus, bet arī pietiekami daudz pamatojuma un papildinformācijas, lai tie būtu interesanti arī lasītājiem ar izkoptāku vēsturisko un literāro gaumi,” raksta “Library Journal”.

Stāsts sākas ar necilu fotogrāfiju, kas fotografēta jūras krastā un nokļuvusi laikrakstu pirmajās lapās visā pasaulē. Tajā redzama mirusi bēgle, laikrakstos nodēvēta vienkārši “upuris numur 2117”, jo viņa ir divi tūkstoši simt septiņpadsmitais bēglis, kas tajā gadā zaudējis dzīvību Vidusjūras ūdeņos.

Tomēr ir cilvēki, kuriem šī nāve nozīmē daudz vairāk, turklāt tā aizsāk virkni notikumu, kuri Karla Merka vadīto Q nodaļu iemetīs ļoti bīstamas un vienlaikus arī ļoti personiskas lietas izmeklēšanā – lietas, kas ne tikai atsegs tumšus pagātnes noslēpumus, bet arī radīs nāves draudus nākotnei. Rozei un Gordonam šī lieta ļaus atkal sajusties stipriem un vajadzīgiem, savukārt Asadam “upuris numur 2117” ir saikne ar viņa sen zaudēto ģimeni un noklusēto pagātni, bet Gālibam, bēdīgi slavenā Abu Graibas cietuma brutālajam spīdzinātājam, šī nāve ir gadiem ilgi plānota terorakta pirmais posms. Un vēl taču ir Aleksandrs, jauns dāņu puisis, kuram “upura numur 2117” nāve kļūs par simbolu visam, ko viņš nicina, un vienlaikus arī par perfektu pamudinājumu ļauties sen gruzdošajām atriebības alkām!

Jusi Adlers-Olsens ir šobrīd slavenākais dāņu kriminālromānu autors, kura grāmatas tulkotas un izdotas daudzās pasaules valstīs, to kopējais metiens pārsniedz 24 miljonus eksemplāru. Romāni bijuši visvairāk pārdoto grāmatu sarakstu augšgalā Eiropas valstīs, kā arī kļuvuši par “The New York Times” bestselleriem. J. Adlers-Olsens saņēmis arī vairākas literārās balvas un prēmijas, to skaitā prestižās “Barry Award” un “Glass Key Award”.

Pieejama arī e-grāmata.

No dāņu valodas tulkojusi Dace Deniņa.

Iesaki draugiem