Apraksts

“Spogulīt, spogulīt, saki man tā, kura no mums ir visskaistākā?”

Viņas ir jaunas un skaistas, viņas valkā modernas drēbes, stundām ilgi veido matus, krāsojas un lako nagus, un sapņo kļūt par realitātes šovu zvaigznēm – un vēl viņas pārtiek no sociālajiem pabalstiem. Šīs jaunās sievietes domā tikai par sevi un vada bezrūpīgas dienas, līdz piepeši viņām sāk uzglūnēt nāves briesmas, kad viņas kļūst par dadzi acī kādam ļoti nelīdzsvarotam cilvēkam, kas nolēmis atbrīvot pasauli no parazītiem.
Kad šī misija tiek īstenota dzīvē, policija aptver, ka notiek kaut kas pavisam briesmīgs. Sākumā lieta nepiesaista Karla Merka uzmanību. Viņš ir atklājis, ka nevilšus kļuvis par kauliņu vadības iekšējās varas cīņās, un viņam ātri jārīkojas, lai nodrošinātu Q nodaļas izdzīvošanu. Kad viņš reizē saņem arī mājienu par to, ka ļoti svaigai slepkavības lietai ir daudz kopīgu iezīmju ar neatklātu slepkavību pirms divpadsmit gadiem, viņam vairāk par visu ir vajadzīgs kolēģes Rozes asais prāts. Taču Roze ir saslimusi, viņai spokojas briesmīgi pagātnes pārdzīvojumi, un viņa cīnās, lai izrautos no tumsas, kas draud saslēgties ap viņu un viņas glabāto noslēpumu.
Karls, Asads un Gordons augām dienām strādā, lai atrisinātu plaši sazaroto slepkavību mīklu, taču visvairāk enerģijas prasa palīdzība Rozei. Rakdamies aizvien dziļāk Rozes pagātnē, viņi atskārst, ka noticis noziegums, taču piepeši Roze ir pazudusi...

Jusi Adlers-Olsens ir dāņu rakstnieks, kura radītie detektīvromāni par Q nodaļu tiek tulkoti un izdoti 42 valstīs un pārdoti daudzos miljonos eksemplāru.

No dāņu valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Romānā “Selfiji” Q nodaļas darbiniekiem nākas nopūlēties ne pa jokam. Jusi Adlers-Olsens raksta ar kolosālu draivu un enerģiju, un viņa māka savīt dažādos sižeta pavedienus vienkopus ir apbrīnas vērta.
Dagbladenes Bureau

Jusi Adlers-Olsens jau atkal pierāda savu absolūti unikālo spēju radīt iespaidīgu stāstu.
Ekstra Bladet

Nekronētais Dānijas kriminālromānu karalis neliek vilties arī septītajā grāmatā par Karlu Merku un Q nodaļu. “Selfiji” turklāt ir arī sērijas līdz šim labākais romāns.
Litteratursiden.dk

Adlers-Olsens joprojām spēlē virtuozi – sižeta pavedieni vijas un pārklājas, pārliecinot lasītāju visās toņkārtās un reģistros.
Jyllands-Posten

Iesaki draugiem