Apraksts

Kad slavenā Barselonas ilustratore Lusi Gutjerresa saprata, ka nespēj sekot līdzi pasniedzējam angļu valodas nodarbībās, viņa lika lietā savu zīmētājas talantu, lai iegaumētu apgūto. Lusi pavisam drīz atklāja, ka mācīties angļu valodu nav vienkārši, toties var būt aizraujoši.

Atmetot pliekanās un bezjēdzīgās frāzes, ar ko pilnas ierastās angļu valodas mācību grāmatas, Gutjerresa radījusi pievilcīgu savādnieku tēlus un izmantojusi nerātnus dialogus, lai iedzīvinātu vārdu krājumu, gramatiku un dažādas sadzīviskas tēmas. Varbūt gribi iegaumēt arī kādu angļu lamuvārdu? Arī tie te ir, un imbecile ir pats maigākais.

ASV gandrīz 47 miljoni cilvēku ģimenē nerunā angliski, un pat tiem, kam angļu valoda ir dzimtā valoda, mēdz būt grūtības gadījumos, kad jāatšķir smalkas nianses, piemēram, zināt, kad lietot whether un kad – if (I wonder whether I should have added a little more poison to his tea.). Grāmata noderēs cilvēkiem, kuri grib “uzprišināt” gramatikas zināšanas, kā arī, protams, tiem, kam angļu valoda nav dzimtā valoda. “Angļu valoda nav vienkārša” ir dzirkstoša un asprātīga rokasgrāmata, kas palīdz apgūt angļu valodas gramatiku. Turklāt tas ir arī aizraujošs ceļojums mākslinieces zīmēto tēlu pasaulē, kur valda neatvairāms humors.

Lusi Gutjerresa (Luci Gutiérrez) mācījusies ilustrēšanu Barselonas slavenajā mākslas centrā Escola Massana. Pāris gadu pastrādājot reklāmas un mediju biznesā, viņa pievērsās grāmatu ilustrēšanai. ASV viņas ilustrācijas ir publicētas izdevumos The New Yorker, The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal un Time. Māksliniece dzīvo Barselonā.

Uzmanību! Lasot šo grāmatu, tu riskē nomirt no smiekliem vai kauna, nokavēt darbu vai palaist garām randiņu. Labi padomā, pirms to pērc! Te būs pavisam vienkārši jautājumi, kuri palīdzēs tev pieņemt lēmumu.
1. Vai tev patīk smieklīgi zīmējumi?
2. Vai bezkaunīgas anekdotes liek tev nosarkt?
3. Vai tev patīk atrasties uzmanības centrā?
4. Vai tu vēlētos labi apgūt angļu valodu?
5. Vai tev ir guilty pleasure (slēpts prieciņš), ko nevienam neatklāj?
6. Vai vēlies pārsteigt draugu ar dāvanu?
7. Vai tev jau ir 18 gadi?
Ja vismaz uz diviem jautājumiem atbildēji “jā”, šī grāmata tev būs patiesi patīkams pārsteigums.

3 vērtīgi iemesli, lai nopirktu grāmatu:
- starptautisks bestsellers;
- gramatikas likumi skaidroti ar asprātīgiem zīmējumiem, tāpēc tos viegli iegaumēt;
- frazeoloģismi un noderīgs vārdu krājums palīdzēs tev iegūt gudra cilvēka reputāciju.

No angļu valodas tulkojusi Marta Ābele.

Iesaki draugiem