Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Ņujorka, 1960. gads. 
Vincents Džordāno tiek uzņemts Lokatelli mafijas ģimenē un saņem savu ugunskristību uzdevumu: viņam jānonāvē kāds ziņotājs. 

Fredrikstade Norvēģija, mūsdienas. 
Tiek nogalināts lielas firmas īpašnieks. Ir pamats domāt, ka slepkavībai bijuši ekonomiski motīvi. Lai vadītu šīs lietas izmeklēšanu, no Oslo ierodas Antons Breke, Smago noziegumu nodaļas vecākais inspektors, skarbs, bet gudrs izmeklētājs, kuram ir arī kāda slepena aizraušanās – pokerspēle. Kopā ar dedzīgo policijas akadēmijas studentu Magnusu Torpu abiem nāksies pētīt senākus un ne tik senus notikumus un šķetināt daudzus pavedienus, pirms izdosies tuvoties šī sarežģītā nozieguma atrisinājumam.

Jāns Ēriks Fjells (Jan-Erik Fjell, 1982), norvēģu rakstnieks, izglītību ieguvis IT un biznesa vadības nozarē, bet šobrīd nodarbojas tikai ar rakstniecību. “Ziņotājs” ir viņa otrā izdotā grāmata, par kuru rakstnieks saņēmis Grāmattirgotāju balvu, kļūstot par līdz šim jaunāko rakstnieku, kam tā tikusi piešķirta.

No norvēģu valodas tulkojusi Raita Kozlovska.


J. Ē. Fjella romānus raksturo lieliska proza, precīzi izstrādāti tēli un daudzslāņains sižets. Viņa galvenais varonis Antons Breke ir vīrs ar asu mēli un skarbu dabu, kas, iespējams, liedz viņam iemantot daudz draugu kolēģu vidū, tomēr viņa izcilās spējas noziegumu atklāšanā nav noliedzamas.
Grand Agency

Spēcīga un pārliecinoša debija kriminālromānu žanrā. Laba valoda, pārliecinošs sižets un – kas noteikti būtu jāpiemin – interese nemazinās līdz pēdējai lappusei.
Dagbladet

Lai gan “Ziņotājs” ir Jāna Ērika Fjella pirmais sarakstītais kriminālromāns, nav šaubu, ka autors ir lietpratējs. 100 % izklaide garantēta!
Verdens Gang

Fjells zina, kā atstāt iespaidu uz lasītāju, un zina, kā audzēt spriedzi. Turklāt viņš meistarīgi izmanto arī starpvalstu vidi, paplašinot sižeta darbības robežas.
DAST

Iesaki draugiem