Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Bernands Mielkoss, sīks likumpārkāpējs, ved slepenu kravu no Lietuvas uz Norvēģiju. Viņš ir pārliecināts, ka ir iesaistījies narkotiku kontrabandā, tomēr, kad viņa kontaktpersona norunātajā vietā neierodas, Bernands atklāj, ka lieta ir daudz ļaunāka. Nākamajā rītā tiek atrasts brutāli nogalināts cienījams Sarpsborgas skolotājs, un drīz vien Bernands nonāk neapskaužamā situācijā. Slēpjoties svešā valstī netālu no slepkavības izmeklēšanas, būdams savu darba devēju apdraudēts, viņš ir biedējošas izvēles priekšā...

Antonam Brekem raksturīgā humora izjūta nav zudusi, tomēr tā neko daudz nelīdz, kad viņš tiek norīkots izmeklēt Sarpsborgas slepkavību. Apsēsts ar vēlmi atmaskot vīrieti, kurš precēs viņa bijušo sievu, Antons Breke nekādi nepalīdz slepkavības izmeklēšanā. Vai varbūt tomēr palīdz?

Jau atkal Jāns Ēriks Fjells piedāvā sarežģītu risinājumu – nedz Bernandam Mielkosam, nedz Antonam Brekem, nedz arī lasītājiem, kuri mēģinās atminēt noslēpumaino slepkavības mīklu.

Jāns Ēriks Fjells (Jan-Erik Fjell, 1982), norvēģu kriminālromānu rakstnieks, izglītību ieguvis IT un biznesa vadības nozarē. Par romānu “Ziņotājs” – pirmo sērijā par Antona Brekes izmeklētajiem noziegumiem – rakstnieks saņēmis Grāmattirgotāju balvu.

No norvēģu valodas tulkojusi Raita Kozlovska.


Fjells raksta lieliski! Viņš zina, kā izklaidēt un kāpināt spriedzi. Katram personāžam ir savs stāsts, kas, sižetam attīstoties, meistarīgi iekļaujas romānā.
Dast Magazine, Zviedrija

Nedaudz brutalitātes, nedaudz vardarbības un asiņu. Pavisam nedaudz – tikai lai parādītu realitāti, nekā lieka. Jo romāns “Ēnu istaba” ir ļoti reālistisks, vai tad ne?! Tā tik tiešām varēja notikt... Vai varbūt notiek tieši šobrīd. Kriminālromāns, kas pelnījis visu šī žanra literāro godalgu nominācijas!
Laikraksts Ystads Allehanda, Zviedrija

Fjelss atšķirībā no citiem nebaidās rakstīt par tumšo pusi – par to viņš ir pelnījis uzslavu. Un tas, cik aizraujoši viņš spēj aizpildīt romāna 432 lappuses, izraisa ikviena lasītāja sajūsmu.
Laikraksts Moss Avis, Norvēģija

Romānam “Ēnu istaba”, lai cik nejaukas ir dažas attēlotās ainas, piemīt apbrīnojama spriedzes intensitāte. Kā jau allaž, lasot lielisku kriminālromānu, neviļus pārņem neērtība par izjusto baudījumu, ko tas rada mūsos, lasītājos...
Laikraksts Jyllands-Posten, Dānija

Iesaki draugiem