Apraksts

Pārbaudi savas fizikas zināšanas tiešsaistē, izmantojot datoru, planšetdatoru vai viedtālruni!

Šis materiāls ir paredzēts izmantošanai tiešsaistes platformā Māconis. Lai uzzinātu vairāk par šo platformu, klikšķini šeit!

Materiāls atbilst valsts vispārējās vidējās izglītības standartam (MK noteikumi Nr. 416).

Viens no Latvijas centralizēto eksāmenu fizikā veidotājiem Austris Cābelis un RTU sagatavošanas kursu fizikā vadītāja Loreta Juškaite izveidojuši apjomīgu tiešsaistes testu krājumu fizikā vidusskolēniem un augstskolu reflektantiem, kas apkopots sērijā “Tiešsaistes testi fizikā 12. klasei”. Sērijas materiālus var izmantot gan individuāli, gan mācību darbā klasē.

Katram 12. klases kursā apskatītajam tematam atbilst atsevišķs sērijas “Tiešsaistes testi fizikā 12. klasei” materiāls. Materiālā “Ģeometriskā optika” iekļauti testi “Gaismas raksturlielumi”, “Plakans spogulis”, “Gaismas laušana”,  “Aprēķini par gaismas laušanu uz robežvirsmas”, “Pilnīga iekšējā atstarošanās. Robežleņķis”, “Gaismas staru gaita plakanparalēlā plāksnē”, “Lēcas, to raksturlielumi”, “Staru gaita lēcās”, “Aprēķini lēcās”, “Staru gaita prizmā. Gaismas dispersija”, “Acs”, “Gaismas stiprums un apgaismojums”, kā arī viens kopsavilkuma tests, kas satur 10 nejauši izvēlētus jautājumus no šī temata testiem.

Šo materiālu priekšrocība – iespēja mācīties jebkurā vietā, kur pieejams internets. Izmanto to!

Sērijā vēl:

  • Maiņstrāva
  • Elektromagnētiskie viļņi
  • Viļņu optika
  • Atoms un atoma kodols
  • Fotoefekts un spektri
  • Pasaules uzbūve

Sistēmas minimālās prasības:

Planšetdatoriem un viedtālruņiem: Apple iOS 7 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Safari); Android 4.4.2 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Google Chrome); Windows 10 Home vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Microsoft Edge).
Ļoti maziem ekrāniem (mazākiem par 360px platumā) var būt problēmas ar pareizu satura attēlošanu.

Datoriem: Microsoft Internet Explorer 9 vai jaunāks; Apple Safari 7 vai jaunāks; Google Chrome jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Mozilla Firefox jaunākā un divas iepriekšējās versijas;

Iesaki draugiem