Apraksts

BĒRNS JAUNĀ ĢIMENĒ noderēs:
* Ja bērns ir adoptēts
* Ja bērns pēc vecāku šķiršanās ienāk jaunā ģimenē
* Ja bērnam ir uzvedības problēmas vai īpašas emocionālās vajadzības
* Ja bērns piedzīvojis emocionālu, fizisku vai seksuālu traumu vai vardarbību

Grāmata būs uzticams palīgs audžuvecākiem, vecākiem un pedagogiem, kas vēlas
* izveidot mīlestības un uzticēšanās pilnu saikni ar adoptēto bērnu
* efektīvi tikt galā ar jebkuriem bērna mācīšanās vai uzvedības traucējumiem
* ar mīlestību disciplinēt bērnu, neizraisot viņā apdraudējuma izjūtu
* vairot bērnu pašapziņu.

Bērna adoptēšana ģimenē vienmēr ir priekpilns brīdis. Tomēr daži adopcijas gadījumi rada unikālus izaicinājumus. Lai bērnu patiešām pieņemtu un izprastu viņa īpašās vajadzības, nepieciešamas rūpes, uzmanība un iejūtība. Tas attiecas arī uz gadījumiem, kad bērns pēc vecāku šķiršanās nonāk mātes vai tēva jaunajā ģimenē vai ir cietis no vardarbības vai traumas..

"Kad kļuvām par adoptētājiem, ģimenē jau audzinājām divus bērnus un uzskatījām, ka mīlestības pietiks arī pieņemtajam bērniņam. Drīz sapratām, ka ir nepieciešama dziļāka izpratne par to, kādu postu bērnam nodarījusi īsajā dzīvē gūtā trauma, – tikai tad spēsim viņam mīloši palīdzēt. Grāmatā “Bērns jaunā ģimenē” guvām praktiskus ieteikumus, kā apieties ar mūsu bērna visdziļākajām sāpēm un vajadzībām. Tā kā enkurs mūs noturēja pat visstiprākajās vētrās."
Vēsma Sandberga, adoptētāja, “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” valdes priekšsēdētāja

Grāmatas autori ir psihologi, kuru specializācija ir adopcija un pieķeršanās.
KARĪNA B. PĒRVISA (Karyn B. Purvis), Ph. D., ir Teksasas Kristīgās Universitātes Bērnu attīstības institūta direktore. Viņa vada “Adoption Project” un tā izveidoto “Hope Connection” nometni. DEIVIDS R. KROSS (David R. Cross), Ph. D., ir Teksasas Kristīgās Universitātes Bērnu attīstības institūta direktores vietnieks un šīs universitātes psiholoģijas nodaļas profesors. VENDIJA LAIONSA SANŠAINA (Wendy Lyons Sunshine) ir godalgota žurnāliste.

No angļu valodas tulkojusi Sintija Zariņa.

Iesaki draugiem