Apraksts

Jusi Adlers-Olsens (Jussi Adler-Olsen, dz. 1950), dāņu rakstnieks, kura radītie detektīvromāni par Q nodaļu strauji iekaroja bestselleru sarakstus gan Dānijā, gan citās pasaules valstīs. Rakstnieks saņēmis vairākas Dānijas literārās balvas, tostarp par romānu “Vēstule pudelē” apbalvots ar prestižo Glass Key balvu (2010) un Haralda Mogensena balvu (2010).

Pašos Skotijas ziemeļos Vikas policijas iecirknī uz palodzes ilgi stāvēja apskrambāta pudele. Pudele bija maza un neievērojama, tāpēc neviens nepamanīja, ka tajā glabājas vēstule, un nesāka prātot, ko gan varētu nozīmēt pa pusei izdzisušais vārds PALĪGĀ. Saņēmis šo pudeli, komisārs Karls Merks vispirms nospriež, ka tie ir puišeļu jociņi. Taču, lēnām atšifrējot vēstuli, Merks un viņa palīgs Asads saprot, ka deviņdesmitajos gados kāds nolaupīja divus pusaugu zēnus un vēstule pudelē ir vienīgā dzīvības zīme, kas no viņiem saņemta.
Kas bija šie zēni? Kāpēc neviens neziņoja policijai par viņu pazušanu? Kas ar viņiem galu galā notika?
Aizvien tālāk atmudžinādami viltīga un aukstasinīga nolaupītāja tīklus, Karls un Asads atklāj, ka nolaupītājs joprojām turpina savus noziegumus.

No dāņu valodas tulkojusi Dace Deniņa.


“Uh, kā Jusi Adlers-Olsens prot savirpināt stāstus! Asa spriedze un lieliski iezīmēti raksturi ar odziņu.”
Ekstra Bladet

“Jusi Adlera-Olsena stāsti par Q nodaļu ir labākais, kas šobrīd notiek Dānijas detektīvžanrā.”
Jyllands-Posten

“Sasodīti labi! Vēstule pudelē ar īstu murgu. Izbaudiet!”
Fyens Stiftstidende

“Ar trešo grāmatu par Q nodaļu, Karlu Merku un Asadu Jusi Adlers-Olsens apliecina, ka ir viens no mūsu labākajiem detektīvromānu rakstniekiem.”
Politiken

“Adlers-Olsens, kā vienmēr, lieliski izklaidē lasītāju.”
MetroXpress

Iesaki draugiem