Apraksts

Annas Elizabetes svētku aģentūra organizē grandiozu vasaras saulgriežu balli. Mežāju pagastā tādas nav bijis kopš pirmās brīvvalsts laikiem. Svētku priekšvakarā Annas draugi Pūču salā atrod pusgadsimtu vecus kaulus un apraktu lādi ar seniem dokumentiem, kas liecina – pirms septiņdesmit gadiem te izdarīti šausmīgi noziegumi. Pagasta ļaudis par pagātni labprāt nerunā, lai nenotiek kāda nelaime... Bet ir jau par vēlu... Balles naktī neilgi pēc pusnakts bez vēsts pazūd Annas draudzene Zane, bet nākamajā dienā tiek nogalināts pagasta šoferis Antons un aplaupīts ciema veikals.
Vecākie mežājnieki ir uztraukti – tā jau reiz ir bijis... vēsture atkārtojas... atkal pazūd cilvēki... gaidāmas nelaimes... būs vēl citi upuri. Taču vietējās varas pārstāvji uz notikušo nereaģē. Anna Elizabete ar draugiem – policijas majoru Miku Kaķīti un atvaļināto policijas ģenerāli Kārli Basu – uzsāk izmeklēšanu paši, un tā viņus aizved septiņdesmit gadu tālā pagātnē, atklājot asinis stindzinošu, zvērisku noziegumu ķēdi. Diemžēl senie noziegumi un nelietības turpinās arī šodien...
Vai tiešām nav ne pagātnes, ne tagadnes, ne nākotnes, ir tikai laiks un mēs tajā?

Romāna autore Dace Judina ir žurnāliste, redaktore un režisore. Kopš deviņdesmito gadu sākuma darbojas presē, šobrīd - sabiedrisko attiecību un pasākumu organizēšanas jomā. Intereses - teātris, mūzika, autobraukšana, kriminālistika, datori, dzimtas radu rakstu pētījumi, ainavu arhitektūra, interjera dizains.

Apgādā Zvaigzne ABC jau iznācis Daces Judinas psiholoģiskais detektīvromāns Tik vienkārši..., kā arī pirmais romāns no ironiskā mūsdienu detektīva sērijas Izmeklē Anna Elizabete - Tase melnas kafijas.


Lasītāji par romānu „Dīvainais Līgovakars”

Vienkārši nespēju atrauties – romāns burtiski ievilka notikumu virpulī. Tā ir aizraujoša, noslēpumaina un emocionāla liecība laikmeta notikumiem 70 gadu garumā. Dzirkstošais humors romānu padara viegli lasāmu, lai gan tajā daudz smagu pārdzīvojumu un traģisku notikumi, ko atklāj varoņu dzīvesstāsti. Fantastiski! Paldies!
Andra Rožkalne, ārste

Lasu romānu un jūtos tā, it kā arī es Pūču salā esmu gaidīts viesis un visi romāna varoņi ir ja ne mani draugi, tad vismaz labi paziņas. Līdz ar Annu Elizabeti varu piedalīties noziegumu, senu un ne tik senu vēstures notikumu atšķetināšanā... Fascinējoši! Lieliska lasāmviela darbdienas vakaram! Un, atklāti sakot, grāmatu nevar nolikt malā, kamēr tā nav izlasīta. Pat ja pulkstenis rāda trīs naktī un ir jāceļas septiņos, lai laikus pagūtu uz darbu...
Una Griškeviča, TVNET nodaļu „Izklaide” un "Sievietēm" redaktore

Aizraujošs sižets sasaistē ar septiņdesmit gadu seniem notikumiem Latvijā. Atklātais vēstījums par sarkanajiem vilkačiem rosina pārdomas par viņu idejiskajiem mantiniekiem mūsdienās. Okupācija nav bijusi? Pagātne ir jāaizmirst? Uzvarētājus netiesā, pat ja tie ir varmākas? Grāmata piesaista arī ar spēcīgiem raksturiem un liek gaidīt Daces Judinas nākamo darbu.
Juris Blumbergs, psihoterapeits

Iesaki draugiem