Apraksts

Brīva uzskatos un rīcībā, nepieradināma un nepakļāvīga, Beatrise Lēvenstrema īgnā tēvoča paspārnē tikai eksistē, nevis dzīvo. Viņai jāatskaitās par katru soli, katru nepakļāvīgu domu – un tādu Beatrisei ir daudz. Laikā, kad vidusmēra vīrietis no sievietes gaida vienīgi pakļaušanos un padevību, Beatrise ir kā spilgts, eksotisks zieds, mežonīga, brīnišķa un valdzinoša savā naivajā nesamierināmībā ar ierasto kārtību.
Šarmantā rudmate pati neapzinās, ka gaida īsto vīrieti, kas spēs novērtēt un pieņemt viņas oriģinalitāti. Vakars Stokholmas Operā un nejaušā satikšanās ar Setu Hammerstolu, pilsētas iekārojamāko vecpuisi, skandalozu uzņēmēju un pleiboju, maina Beatrises rāmo dzīvi pašos pamatos: viņa ir sastapusi radniecīgu dvēseli! Agrāk nepazītas jūtas bauda arī Sets, taču abu mīlētāju straujais raksturs un neiedomājamā spītība ir slikti sabiedrotie ceļā uz mierīgu un laimīgu dzīvi klusā ģimenes ligzdiņā. It kā ar to nebūtu gana, Beatrisei un Setam nākas izbaudīt arī dažādu pārpratumu rūgtos augļus, tuvinieku nodevības radītās ciešanas un pat atrasties nāves ēnā...

Dvēselei – romantika, prātam – trakais notikumu virpulis, ķermenim – piesātināti draiskā erotika. Šai grāmatā ir viss, pēc kā ilgojas īsta sieviete! Romānu “Nepakļāvīgā” lasa un izbauda neprecētas un precētas, mammas un vientuļnieces, karjeristes un sirmgalves – jo lasīt šo grāmatu ir kā pieskarties pašai mīlestībai...

Simona Ārnstede (dz. 1967) ir diplomēta psiholoģe. “Nepakļāvīgā” ir autores debijas romāns.

No zviedru valodas tulkojusi Rute Lediņa.


“Ja Rets Batlers būtu jaunāks, bet Skārleta – gudrāka, šis žilbinošais un valdzinošais stāsts varētu būt par viņiem! Romāns, kas manā grāmatplauktā aizstās “Vējiem līdzi”!”
Samanta, goodreads.com

“Zviedrijas jaunā Džeina Ostina! Lasiet, lasiet, lasiet!”
Kamilla Bjerkmane, Cosmopolitan redaktore

“Šīs grāmatas lasīšanas pārdzīvojums ir brīnumains – kā persiku sorbets vissmalkākajā Gustavsbergas porcelāna traukā!”
Inga Līna Lindkviste, rakstniece, dzejniece

“Simonas Ārnstedes debijas romāns “Vienošanās” apliecina: lai varētu uzrakstīt literatūru, kas tiešām aizrauj, ir nepieciešamas rakstnieka dotības un valodnieka talants. Un – ai, ai, ai! – cik šis darbs ir izklaidējošs un juteklisku emociju pārpilns. Simona Ārnstede, šķiet, kļūs par nākamo literāro sensāciju Zviedrijas rakstniecībā.”
Mālina Pēšone Giolito, rakstniece

“Var droši apgalvot: šobrīd literatūrā notiek kaut kas patiesi nozīmīgs. Tas ir jaunums zviedru grāmatu tirgū – šis tik inteliģenti uzrakstītais izklaides romāns. Pēc tā izlasīšanas pārņem līdzīgas sajūtas kā tad, kad pēc labas, aizkustinošas filmas noskatīšanās, pametot krēslaino kinoteātra zāli, nonāc atpakaļ uz ielas un nespēj atgriezties īstenībā, turklāt patiesībā nemaz arī to nevēlies.”
Jennija Bēvinga, Skribent

“Es lasīju grāmatu, nespēdama to nolikt malā, – atcēlu sanāksmes, aizmirsu paēst un attapos tikai tad, kad bija divi naktī. Atkal sāku lasīt tūlīt pēc brokastīm. Varu to salīdzināt tikai ar trim grāmatām: “Vējiem līdzi”, “Da Vinči kods” un “Meitene ar pūķa tetovējumu”. Iegaumējiet Simonas Ārnstedes vārdu!”
Juhanna Vīstrande, Foerfattarcoach

Publikācijas

Iesaki draugiem