Apraksts

Divpadsmitgadīgais Jākobs, ilgodamies pēc sava pazudušā tēva, ieiet viņa istabā. Tur Jākobs atrod vēsti, kas viņam caur spoguli palīdz nokļūt paralēlā pasaulē, kurā darbojas arī brāļu Grimmu pasaku varoņi. Kopš tā laika Jākobs bieži apmeklē Spoguļpasauli, un ar laiku viņš tur paliek aizvien ilgāk.
Daudzus gadus Jākobs Rekless pratis būt pietiekami piesardzīgs, bet tad pieļauj kļūdu – un viņam līdzi spogulī seko brālis Vils. Pasaulē, kur visbaisākās pasakas ir īstenība un kādas fejas lāsts sēj Akmens miesu.
Ilgu laiku Spoguļpasaule Jākobam bijusi patvērums un mājas. Viņš kļuvis par dārgumu meklētāju un gādājis ķeizariem un karaļiem maģiskus priekšmetus, kas paslēpti šīs pasaules mežos un pakalnos.
Taču, kad Vila āda sāk pārvērsties nefrītā, Jākobam ir tikai viens uzdevums – atrast zāles, kas spēj glābt brāli.

Kornēlija Funke (1958) ir starptautiski atzītākā un pazīstamākā mūsdienu vācu bērnu grāmatu autore. Pašlaik rakstniece dzīvo Losandželosā (ASV), taču Kornēlijas Funkes rakstnieces un grāmatu ilustratores karjera aizsākās Hamburgā.
Ieguvusi pedagoģes un vēlāk arī grafiķes izglītību, viņa kļuva par brīvmākslinieci un ilustrēja bērnu grāmatas. Stāsti, kas bijuši jāilustrē, Kornēlijai Funkei ne vienmēr gājuši pie sirds, tāpēc viņa sākusi rakstīt pati. Patlaban viņas literāro darbu skaits sniedzas pāri par piecdesmit, tie ir tulkoti vairāk nekā četrdesmit valodās.
Strādājot pie Spoguļpasaules, rakstniecei jau no paša sākuma palīgs un padomdevējs bija filmu producents un scenāriju autors Laionels Vigrams (Harijs Poters, Šerloks Holmss).
Vācijā kopš romāna iznākšanas 2010. gadā tas tūlīt nokļuva bestselleru saraksta 1. vietā un kopš tā laika nav atradies zemāk par 8. pozīciju.

Iesaki draugiem