Apraksts

Jusi Adlers-Olsens (Jussi Adler-Olsen, dz. 1950), dāņu rakstnieks, kura radītie detektīvromāni strauji iekaroja bestselleru sarakstus gan Dānijā, gan citās pasaules valstīs. Rakstnieks saņēmis vairākas Dānijas literārās balvās, kā arī prestižo Glass Key balvu 2010. gadā. Jusi Adlera-Olsena kriminālromāni ierindojami līdzās Stīga Lārsona, Jū Nesbē un Dīna Kunca darbiem.

Cietumniece nobrāza pirkstus līdz asinīm, mēģinot izlauzties brīvībā, tomēr no telpas nav izejas. Nav iespējas arī izsekot līdzi laika plūdumam; neapturami aizrit dienas, nedēļas un mēneši. Viņa ļoti cer, ka nesajuks prātā, jo nevēlas sagādāt tādu prieku saviem sagūstītājiem, – tad labāk mirt.

Kopenhāgenas policists Karls Merks ir iecelts par jaunas īpašās nozīmes lietu nodaļas Q vadītāju, kas nodarbosies ar neatrisinātiem noziegumiem. Viņa pirmā lieta ir par Merētes Lingordas pazušanu pirms pieciem gadiem. Visi uzskata, ka sieviete ir mirusi, un ir pārliecināti, ka lietas izmeklēšana ir lieka laika nosišana. Arī Merks sliecas tam piekrist, tomēr izmeklēšanas gaitā rodas aizvien vairāk neskaidru jautājumu.

Balss tumsā skan sagrozīti, griezīgi, un tajā nav žēlastības. Tā saka: ieslodzītās sievietes mocības nebeigsies, iekams viņa neatbildēs uz vienu vienkāršu jautājumu. Tas ir jautājums, ko viņa pati sev ir uzdevusi jau miljons reižu: “Kāpēc tas notiek ar mani?”

“Jusi Adlers-Olsens savas grāmatas raksta tikpat meistarīgi kā Dīns Kuncs, un viņa detektīvi strādā tikpat cītīgi kā Stīga Lārsona romānu varoņi.”
Jydske Vestkysten

No dāņu valodas tulkojusi Dace Deniņa.

Iesaki draugiem