Apraksts

Aļaskā plosās sniegavētra.

Besa ir izgājusi ar puiku laukā, viņa tikai uz mirkli zaudē modrību, lai aizšņorētu atraisījušos zābaku, un Tomasa līdzās vairs nav. Sākas zēna meklējumi, kuros Besai pa pēdām drīz vien seko Benedikts ar Kolu un pievienojas arī Frīmans.

Daudzbalsu trilleris ieved lasītāju dziļā sniegputenī, kurā mazpamazām izkristalizējas katra varoņa slēptākās vētras. Kas ir Besa, kādas bēdas un ciešanas slēpjas aiz viņas ārējās bravūrības? Kādēļ viņa devās laukā tādā sniegputenī? Vai Benedikts patiesi ir tēvs zēnam, kurš it nemaz nav viņam līdzīgs un tik ļoti neiederas šajā vientuļajā, sastingušajā pasaules nostūrī? Kādus dēmonus senais ģimenes draugs Kols cenšas noslīcināt ugunsdzirā? Un kas īsti ir Vjetnamas kara veterāns Frīmans, ko viņš meklē Aļaskas dziļajos mežos?

Vētra aprimst, un uznirst patiesība. Vai reizē ar cerību izrauties no līdzšinējās tumsas?

Marī Ventrasa (dz. 1972), franču rakstniece, ikdienā strādā par advokāti.
Autorei tuvi amerikāņu modernistu Viljama Folknera un Rasela Benksa psiholoģiskie trilleri, kuros lielu lomu spēlē mežonīgā daba. “Sniegavētra” ir viņas debijas romāns, ieguvis ap divpadsmit literāro godalgu, tostarp arī prestižo Prix des Libraires 2022, kuras laureātu vidū bijuši arī Lorēns Godē un Patriks Modiano.

No franču valodas tulkojusi Vineta Berga.

Iesaki draugiem