Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Barselona, piecdesmito gadu beigas. Daniels Sempere vairs nav tas zēns, ko iepazinām Aizmirsto grāmatu kapsētas ejās, kur viņš atrada grāmatu, kam bija lemts mainīt viņa dzīvi. Noslēpums, kas ieskauj viņa mātes Izabellas nāvi, Daniela dvēselē ir atrāvis vaļā bezdibeni, no kura viņu pūlas izglābt sieva Bea un uzticamais draugs Fermins.

Kad Daniels jau ir pārliecināts, ka līdz noslēpuma atrisinājumam atlicis viens solis, viņu sasniedz no Režīma dziļumiem iznirusi sazvērestība, daudz dziļāka un ļaunāka, nekā viņš jebkad būtu varējis iztēloties. Un tieši šai brīdī uz skatuves uznāk Alisija Grisa, no kara ēnām dzimusi dvēsele, – uzrodas, lai aizvestu Danielu līdz tumsas sirdij un palīdzētu viņam atklāt ģimenes apslēpto vēsturi, lai arī par to būs jāmaksā augsta cena.

“Rēgu labirints” ir Aizmirsto grāmatu kapsētas cikla noslēdzošā daļa, no kaislībām, intrigām un piedzīvojumiem noausts stāsts. Šajās lappusēs mēs atkal varēsim staigāt pa noslēpumu pilnajām, drūmajām ieliņām reālajā Barselonā un tās apvērsumā – pilsētas nolādētajā atspulgā. Un beidzot pieredzēsim grand finale sāgai, kas šajā romānā sasniedz vislielāko intensitāti un vienlaikus majestātiski godina grāmatu pasauli, stāstniecības mākslu un maģisko saikni starp literatūru un dzīvi.

Karloss Ruisss Safons (1964–2020) ir viens no starptautiski atzītākajiem mūsdienu autoriem un aiz Servantesa otrs pasaulē visvairāk lasītais spāņu rakstnieks.

No spāņu valodas tulkojusi Dace Meiere.


Šī grāmata ietilpst romānu ciklā, ko vieno Aizmirsto grāmatu kapsētas literārais visums. Šī cikla romānus savstarpēji saista gan personāži, gan sižetiskie un tematiskie pavedieni, tomēr katrs romāns piedāvā pabeigtu, noslēgtu, neatkarīgu un pašpietiekamu stāstu.

Aizmirsto grāmatu kapsētas cikla darbus var lasīt jebkurā secībā vai neatkarīgi citu no cita, un ikviens lasītājs šajā stāstu labirintā var iekļūt pa citām durvīm un izpētīt to, iedams pa atšķirīgiem ceļiem, kas savīdamies viņu aizvedīs līdz pašai stāstījuma sirdij.

Ikviens romāns ir fikcija, literārs sacerējums. Arī Aizmirsto grāmatu kapsētas četras daļas, lai gan iedvesmojušās no 20. gadsimta Barselonas, nav izņēmums. Atsevišķos gadījumos atsevišķu ainu, apstākļu, notikumu fizionomija un hronoloģija ir pieskaņota un pielāgota stāstījuma loģikai, tāpēc, piemēram, Fermins bauda savas mīļās Sugus konfektes labu laiku agrāk, nekā tās kļuva populāras īstenībā, vai daži personāži staigā zem Francijas stacijas lielās velves.

Iesaki draugiem