Izcilās Barselonas tetraloģijas grand finale!

2022-07-04

Pasaulslavenā spāņu rakstnieka Karlosa Ruisa Safona “Rēgu labirints” ietilpst romānu ciklā, ko vieno Aizmirsto grāmatu kapsētas literārais visums – pirmās trīs tetraloģijas grāmatas ir “Vēja ēna”, “Eņģeļa spēle” un “Debesu gūsteknis”.

Šī cikla romānus savstarpēji saista gan personāži, gan sižetiskie un tematiskie pavedieni, tomēr katrs romāns piedāvā pabeigtu, noslēgtu, neatkarīgu un pašpietiekamu stāstu.

Aizmirsto grāmatu kapsētas cikla darbus var lasīt jebkurā secībā vai neatkarīgi vienu no otra, un ikviens lasītājs šajā stāstu labirintā var iekļūt pa citām durvīm un izpētīt to, iedams pa atšķirīgiem ceļiem, kas savīdamies viņu aizvedīs līdz pašai stāstījuma sirdij.

“Rēgu labirints” ir Aizmirsto grāmatu kapsētas cikla noslēdzošā daļa, no kaislībām, intrigām un piedzīvojumiem noausts stāsts. Šajās lappusēs mēs atkal varēsim staigāt pa noslēpumu pilnajām, drūmajām ieliņām reālajā Barselonā un tās apvērsumā – pilsētas nolādētajā atspulgā. Un beidzot pieredzēsim grand finale sāgai, kas šajā romānā sasniedz vislielāko intensitāti un vienlaikus majestātiski godina grāmatu pasauli, stāstniecības mākslu un maģisko saikni starp literatūru un dzīvi.

Safona romāni ir “Grāmatas, kas pierāda lasīšanas īpašo sūtību – iztēles pasaule, kas sākotnēji pieder vienīgi rakstniekam, lasīšanas procesā kļūst arī par lasītāja īpašumu. Un tēli, kas it kā ir tikai ieskicēti, bet smalki ieskicēti, ar bezgala tīrām un skaidrām līnijām, atdzīvojas – gan dzīvie, gan mirušie, tie izkāpj no ēnām, atnāk no vēja un rada vienu no lieliskākajām lasāmgrāmatām šai mirklī,” savulaik rakstīja laikraksts Diena.

Karloss Ruiss Safons (1964 – 2020) ir viens no pasaulē mīlētākajiem un lasītākajiem spāņu autoriem. Viņa sarakstītās grāmatas ir izdotas vairāk nekā 40 valodās un saņēmušas neskaitāmas literārās godalgas. Lasītāji jo īpaši ir iecienījuši romānus no Aizmirsto grāmatu kapsētas sērijas, tostarp “Vēja ēna”, “Eņģeļa spēle” un “Debesu gūsteknis”. Viņa pirmais romāns pieaugušajiem – “Vēja ēna” – tulkots vairāk nekā 40 valodās, izdots vairāk nekā 50 valstīs, un šīs grāmatas kopējais metiens pasaulē ir vairāk nekā 12 miljoni eksemplāru. Arī Latvijā romāns “Vēja ēna” izdots vairākkārt (2010, 2012, 2019).

Pieejama arī e-grāmata.

Romānu "Vēja ēna" no spāņu valodas tulkojis Centis Gercāns.

Romānus "Eņģeļa spēle", "Debesu gūsteknis" un "Rēgu labirints" no spāņu valodas tulkojusi Dace Meiere.

Iesaki draugiem