Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

“Ir mirkļi, asi kā stikls, kas atšķeļ pagājušos laikus no esošajiem. Tie padzen drošību un piespiež cilvēku aptvert, ka ir iespējamas tādas lietas, ko tas iepriekš nav spējis iztēloties par patiesām. Pasaulē izraisās kari un gadās nelaimes, notiek revolūcijas un kronēšanas, un pēc šiem notikumiem tiek iedalīts laiks, bet parasta cilvēka dzīves satricinājumi ir tādi, ko skolas grāmatās neatzīmē.”

Somu rakstnieku Tommi Kinnunenu latviešu lasītājs iepazina, pateicoties brīnišķīgajam romānam “Četru ceļu krustojums”. “Stikla upe” ir trīs dienu un trīs marginālu sabiedrības locekļu romāns, kura darbība norit pagājušā gadsimta 40. un. 50. gados. Tīneļu ģimenes bērni ir uzauguši stikla fabrikas ēnā. Jusi ir garīgi atpalicis, taču pasauli redz detalizētāk un asāk nekā citi. Helmijai nav spēka būt labai mātei un tikt galā ar zaudējumu. Negodā kritušajai Railijai jāizcīna sava vieta aizspriedumainajā un noslēgtajā ciema sabiedrībā.

No somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.


Visu Tommi Kinnunena romānu varoņi ir trausli cilvēki, ko viņu laiks nav sapratis. Tiesa gan, pēc izlasīšanas ir jādomā, vai arī mēs mūsdienās spējam saprast daudz labāk. Kinnunens meistarīgi prot radīt negaidītus pavērsienus, kas reizēm atklājas tikai caur personāža domām. Stāstījuma spriedze saglabājas līdz pašām beigām.
Suomen Kuvalehti

Atmiņas attiecības ar individuāli pieredzēto stājas dialogā ar kolektīvo traumu. Kinnunena trešajam romānam ir pārdomāta kompozīcija un uzbūve. Autors izcili prot attēlot sabiedrības attieksmi pret jebkādu atkāpi vai atšķirību.
Turun Sanomat

Kinnunens lasītājā raisa empātiju un aicina izprast. Nemaz nezinu, vai rakstniekam var būt vēl kāda svarīgāka misija. Šī ir tāda grāmata, ka mute neveras sūdzēties par vēsturisko romānu pārmērīgi lielo klāstu.
Helsingin Sanomat

Šis romāns sniedz priekšstatu par laiku, vietu un cilvēkiem. Kā melnbalts foto, kas pavīd un pazūd, kad šķirsti vecu albumu. Bet vairāk nekā gana ass, lai atstātu pēdas tajā, kurš ir apsēdies un to izlasījis.
Bokmagasinet, Klassekampen

Iesaki draugiem