Apraksts

Dažreiz, atverot durvis uz pagātni, nākas sastapties ar savu likteni...

Mārgareta Lī strādā grāmatu antikvariātā un kādu dienu saņem tālaika populārākās angļu rakstnieces Vidas Vinteres uzaicinājumu kļūt par viņas biogrāfi. Mārgareta piekrīt, pat nenojaušot par gadsimtiem senām kaislībām, noslēpumiem un traģiskiem likteņa līkločiem, kas saistīti ar Endželfīldu namu – Vidas Vinteres dzimtas mājām.
Rakstniece jaunajai sievietei atklāj savas ģimenes stāstu – sāgu par mīlestību un ciešanām, brāļu nodevību un māsu sāncensību, vecāku vienaldzību un apburto loku, no kura ļaunajām skavām nav izdevies izrauties vairākām dzimtas paaudzēm.

Diāna Seterfīlda (Diane Setterfield, dz. 1964) ir angļu rakstniece, kuras romānu “Trīspadsmitais stāsts” (2006) kritiķi nodēvējuši par mūsdienu literatūras šedevru. Tas publicēts 38 valstīs, pārdots vairāk nekā 3 miljonos eksemplāru un arī Latvijā izdots atkārtoti. Pēc romāna motīviem uzņemta filma. Informācija par autori: http://www.dianesetterfield.com

No angļu valodas tulkojusi Maruta Lubāne.


Šis stāsts stāstā apburs ikvienu lasītāju un atsauks atmiņā iepriekš lasīto romānu “Rebeka” vai varbūt “Džeina Eira” radītās noskaņas. Sižets met līkločus no vienas nodaļas nākamajā un neveido nevienu neveiklu pārrāvumu līdz pat pārsteidzošajam nobeigumam. Romāns ar intriģējošu sākumu, lielisku vidus daļu un lasītāju iepriecinošām beigām...
Booklist

Savādi aizkustinoša grāmata. Diāna Seterfīlda ir kā burvju māksliniece, kuras spēja apburt un valdzināt nepamet lasītāju vēl ilgi pēc grāmatas izlasīšanas.
Times Literary Supplement

Iekārtojieties ērtāk un izbaudiet šo aizraujošo, senam spoku stāstam līdzīgo romānu. Diāna Seterfīlda meistarīgi atjauninājusi žanru ar bagātīgu sižetu, prasmīgi ievītiem noslēpumiem, pārprastām identitātēm, meliem un ne līdz galam atklātām patiesībām. Te nenotiek blēdīšanās vai krāpšana, neviens neizvelk no cepures trusi, vien autores radītā noskaņa fascinē un pilnībā pārņem lasītāju savā varā.
Amazon.com

Izcili uzrakstīts noslēpumiem piesātināts stāstu labirints, kurā viens sižeta pavediens nemanot pārtop nākamajā stāstā, līdz satīts ciešs kamols, kurā katram vijumam ir sava īpaša nozīme. Rakstnieces stāstnieces talants un literatūras mīlestība padarījusi “Trīspadsmito stāstu” par neaizmirstamu un ievērojamu romānu.
Bookmarks Magazine

Iesaki draugiem