Apraksts

Grāmatas autors Dr. Ichaks Kalderons Adizess ir viens no pasaules vadošajiem menedžmenta ekspertiem un starptautiski pazīstams grāmatu autors. Viņš ir uzrakstījis 27 grāmatas, kas tulkotas kopā vairāk nekā 31 valodā. Grāmatu “Corporate Lifecycles”, (pārstrādāta un atkārtoti publicēta ar nosaukumu “Managing Corporate Lifecycles”) izdevums “Library Journal” ir nominējis par vienu no desmit labākajām biznesa grāmatām. Dr. Adizess par savu grāmatā aprakstīto metodoloģiju saka: "Vairāk nekā četrdesmit gadu laikā esmu izstrādājis teoriju – filozofiju – par to, kā vadīt pārmaiņas, taču tā nav tikai labi izveidota koncepcija. Savu mācību esmu izmantojis praksē un, kad izdevās iegūt vēlamos rezultātus, esmu šo teoriju dokumentējis rokasgrāmatās, mācījis citiem un vērojis, vai arī viņi tikpat veiksmīgi iegūst izcilus ekonomikas un uzvedības modeļa rezultātus. Pārliecinoties par tā efektivitāti vairākos simtos dažāda lieluma uzņēmumu, bija gūts pierādījums, kā šī metodoloģija nav vienīgi tikai labi domātu jēdzienu krājums, bet tai ir zinātnes iezīmes: atkārtoti izmantojot šo metodi, ir iespējams sasniegt atbilstošu rezultātu. Lai pārliecinātos, ka metode ir universāla, esmu vairāk nekā desmit valstīs izveidojis Adizes birojus un salīdzinājis rezultātus. Šo metodoloģiju neietekmē nedz kultūras, nedz konkrētās nozares specifika, un tā vienlīdz labi der gan uzņēmumiem, gan bezpeļņas organizācijām."

Dr. Ichaks Kalderons Adizess vairāk nekā četrdesmit gadus ir attīstījis un slīpējis savā vārdā nosaukto un patentēto metodoloģiju, kuru izmantojot korporācijas, valdības un sarežģītas organizatoriskās struktūras spēj sasniegt izcilus rezultātus un vadīt straujas pārmaiņas, neizraisot destruktīvus konfliktus. "Leadership Excellence Journal" atzinis viņu par vienu no trīsdesmit Amerikas Savienoto Valstu izcilākajiem domātājiem, un "Executive Excellence Journal" ierindojis starp 30 izcilākajiem konsultantiem Amerikā.

Dr. Adizess dzīvo Santabarbaras apgabalā Kalifornijā kopā ar sievu. Viņiem ir seši pieauguši bērni. Brīvajā laikā Dr. Adizes labprāt spēlē akordeonu un meditē.

No angļu valodas tulkojusi Paula Prauliņa.


Ko par grāmatu PRASMĪGA PĀRMAIŅU VADĪBA saka Latvijas uzņēmēji:

"Universāla un praktiski izmantojama teorija, kā vadīt pārmaiņas un gūt izcilus rezultātus, neradot destruktīvus konfliktus. Adizes metodoloģijas lietošana ir vienkārša, un tā ir izcils līdzeklis lēmumu pieņemšanā un uzņēmumu vadīšanā. Īsā laikā tā jau ir pozitīvi ietekmējusi ne tikai mūsu uzņēmuma kultūru, bet arī manu un kolēģu personisko dzīvi."
Jevgēnijs Kopilkovs, SIA Latakko dibinātājs

"Kā iespējams strauji izveidot karjeru? Es Adizes metodoloģiju un pieeju lietoju pēdējos 15 gadus. Iespējams, tieši tā ir visnozīmīgākā filozofija, kas noteikusi manus biznesa lēmumus un rīcību. Tā ir bijusi lielisks “pozitīvais enkurs” gan krīzes periodos, gan dažādu viedokļu kakofonijā, ar kuru saskaros modernajā biznesa vidē. Dr. Adizesa grāmata piedāvā fundamentālu dzīves gudrību, kas palīdz sasniegt panākumus gan biznesa vidē, gan cilvēku savstarpējās attiecībās, gan arī ģimenes dzīvē. Tā palīdz iegūt dzīves gudrību un briedumu daudz ātrāk nekā citas metodes.”
Kārlis Danēvičs, SEB bankas valdes loceklis

"No šīs grāmatas Latvijas uzņēmumu vadītāji un līderi apgūs praktiskus ieteikumus, kā savā labā izmantot pārmaiņas un konfliktus, iepazīs Dr. Adizesa 40 gadu pieredzi panākumu gūšanā. Tagad šī lieliskā grāmata būs arī latviešu valodā!"
Andrejs Dzedons, Rīgas Biznesa Skolas (RBS) Stratēģiskās vadības profesors

"Adizes metodoloģija ievieš jaunas vēsmas uzņēmuma vadības kultūrā un vadības prasmju uzlabošanā. Adizes metodoloģija dod zināšanas un metodes, kā apzināt, klasificēt un veiksmīgi atrisināt problēmas. Prieks, ka Adizes metodoloģija tagad būs apgūstama arī latviešu valodā un Latvijas uzņēmējiem tiks dota arvien lielāka iespēja izmantot šo sistēmu praksē."
Ilze Čerevko, SIA Dižozols Plus finanšu analītiķe

"Grāmata “Prasmīga pārmaiņu vadība” iepazīstināja mani ar Adizes metodoloģiju, teoriju un praksi. Tās saturs ir kļuvis par daļu no manas dzīves gan biznesā, gan privātajā jomā. Dr. Adizesa mācība radīja man izpratni par to, ko es daru pareizi, ko un kāpēc – nepareizi, ko jūtu intuitīvi, bet skaidri neizprotu. Adizes metodoloģija ir kā puzle, kas apvieno visus dzīves un biznesa aspektus skaidrā un visaptverošā redzējumā."
Nataļja Rešetņaka, SIA Tamro biznesa attīstības direktore

Iesaki draugiem