Apraksts

Pārbaudi savas fizikas zināšanas tiešsaistē, izmantojot datoru, planšetdatoru vai viedtālruni!

Šis materiāls ir paredzēts izmantošanai tiešsaistes platformā Māconis. Lai uzzinātu vairāk par šo platformu, klikšķini šeit!

Materiāls atbilst valsts vispārējās vidējās izglītības standartam (MK noteikumi Nr. 416).

Viens no Latvijas centralizēto eksāmenu fizikā autoriem Austris Cābelis izveidojis apjomīgu krājumu ar tiešsaistes mācību uzdevumiem, testiem, uzdevumu risinājuma piemēriem, kā arī uzdevumiem pašpārbaudei, kas apkopoti sērijā “Atkārto vidusskolas fizikas kursu!”. Sērijas materiālus var izmantot gan individuāli, gan mācību darbā klasē. Materiāls ir izstrādāts tā, lai visērtāk to būtu lietot datorā vai planšetdatorā.

Tiešsaistes materiālā “Vielu fizikālās īpašības” īsi un kodolīgi izklāstītas ar vielas agregātstāvokli saistītas īpašības, kā arī piedāvāti dažādi uzdevumi zināšanu nostiprināšanai. Šī materiāla izziņas sadaļā var uzzināt par termisko izplešanos, kā arī vielu fāzēm un fāžu pārejām. Mācību uzdevumu sadaļā apkopotie uzdevumi nostiprinās zināšanas par siltuma procesiem, kapilaritāti, slapināšanu, spraiguma spēku un termisko izplešanos.

 Šo materiālu priekšrocība – iespēja mācīties jebkurā vietā, kur pieejams internets. Izmanto to!

Sistēmas minimālās prasības:

Datoriem: Microsoft Internet Explorer 9 vai jaunāks; Apple Safari 7 vai jaunāks; Google Chrome jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Mozilla Firefox jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Microsoft Edge jaunākā un divas iepriekšējās versijas.

Planšetdatoriem un viedtālruņiem: Apple iOS 7 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Safari); Android 4.4.2 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Google Chrome); Windows 10 Home vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Microsoft Edge). Sīkdatnēm jābūt atļautām.

Iesaki draugiem