Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books.

Pie Kazimira Rancāna smagi ievainots ierodas dēls Donāts, kuru ģimene bija uzskatījusi par pazudušu. Mežabrāļi viņu dēvē par Zibeni. Kādā kaujā no Donāta rokas kritis vietējais čekas priekšnieks. Pēc dažām nedēļām Kazimira sētā ienāk Krievijā aizklīdušā brāļa dēls, čekas kapteinis Arslans Zatulivitovs. Viņš šurp nosūtīts, lai apspiestu partizānus un sodītu viņu komandieri Zibeni. Sākas notikumi, kas trakā virpulī ierauj zemniekus, skolotājus, skolēnus. Katram ir savi mērķi, sava izpratne par godu un pienākumu. Virmo kaislības, plaukst kvēla mīlestība, bet līst arī asinis un daudziem uz mūžu jāatstāj dzimtās mājas.

Laiks, kurā vēstures vēji sagriezās virpulī, – gadi, kad sašķēlās latviešu ģimenes, kad ikviens centās paredzēt nākotni un darboties saskaņā ar saviem priekšstatiem par to pat tad, ja tas nozīmēja stāties pretī miesīgam tēvam vai brālim. Laikmetu grieži, kad zināmās vērtības un patiesības šķita zaudējušas nozīmi, kad šķeļot un ārdot nāca jaunā pasaules kārtība. Romānā "Ardievas mežam" aprakstīti notikumi attālā Latgales pagastā skarbajos gados pēc Otrā pasaules kara, kad Latvijas teritorijā vairākus gadus risinājās nežēlīgs pilsoņu karš.

Vilis Seleckis (1950) ir latviešu izglītības darbinieks, rakstnieks un publicists. Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Daudzu grāmatu, tostarp detektīvromāna "Sārta asins baltā sniegā", autors.

Iesaki draugiem