Apraksts

Bernhards Recels ir atzīts vīriešu klasiskās modes eksperts. Dizainers un žurnālists, strādājis reklāmas aģentūrās Hamburgā un Frankfurtē, kā arī privātā TV kompānijā darbojies kā scenārists un redaktors. Vairāku grāmatu autors, žurnālists. Recela galvenā tēma – klasiskais vīriešu apģērbs. “Īsts džentlmenis ir vīrietis, kura garderobē nekas nav nejaušs”, apgalvo Recels, uzsākot ceļojumu vīriešu klasiskās modes pasaulē.

Kā nekļūdīties apģērba izvēlē un neizpelnīties skarbo modes un stila lietpratēju vai lietišķās etiķetes ekspertu kritiku? Ar šo grāmatu aizsākas izzinoša ekskursija īstena džentlmeņa dzīvesveidā un vīriešu garderobes smalkumos. Izdevumā autors ne tikai stāsta, kādam jābūt apģērbam birojā un kas jāvelk brīvdienās, kurus apavus un aksesuārus ieteicams izvēlēties pie tā vai cita uzvalka, bet iepazīstina arī ar smokingu un tā valkāšanas tradīcijām, sniedz ieskatu visai pieticīgajā vīriešu mājas tērpa – zīda halāta vēsturē un pastāsta, kādam jābūt ideālam skūšanās procesam. Un arī tas vēl nav viss – te var uzzināt, kādas ir elegantas vīriešu cepures un kur tās valkāt; kā pareizi izvēlēties un sasiet kaklasaiti; kādus smaržūdeņus un parfīmus lietot, kādas kurpes apaut, ar ko atšķiras dārgi apavi no lētiem un kāpēc džentlmenis nekad nevilks kājās kurpes, kuras nav izgatavotas ar rokām. Savukārt, esot Londonā, Parīzē vai Romā un zinot, kuros veikalos iepērkas un kurās darbnīcās uzvalkus šuj ievērojamākie valstsvīri, politiķi, biznesmeņi, mākslinieki, aktieri un citas slavenības, var mēģināt izbaudīt iespēju iegriezties tajos, izbaudīt to gaisotni, iztēloties, ka tik tikko te pabijis princis Čārlzs un varbūt pat kaut ko pasūtīt vai iegādāties.

Grāmata “DŽENTLMENIS. Rokasgrāmata elegantam vīrietim” ikvienam vīrietim palīdzēs kļūt par lietpratēju modes jautājumos un pierādīt savu labo gaumi. Šis lieliskais izdevums, kurš tulkots gandrīz 20 valodās, noderēs gan stilistiem, dizaineriem un modes māksliniekiem, gan vīriešiem, kuri vienmēr vēlas būt eleganti un stilīgi. Tā ir labākā dāvana tiem, kas uzskata, ka klasika būs modē vienmēr un kuri ir pārliecināti, ka īstam džentlmenim nekas nav mazsvarīgs. Tā kā Bernharda Recela grāmata ir veltīta klasiskajai modei, tā būs aktuāla vēl daudzas desmitgades.

Publikācijas

Iesaki draugiem