Džona Virapena skandalozā grāmata "Blakusparādība: nāve" atklāj farmācijas industrijas aizkulises

2012-01-03

Latviešu valodā iznākusi bijušā farmācijas industrijas darbinieka Džona Virapena grēksūdze-grāmata "Blakusparādība: nāve".

Latviešu valodā iznākusi bijušā farmācijas industrijas darbinieka Džona Virapena grēksūdze-grāmata “Blakusparādība: nāve”. 

Latviešu valodā iznākusi bijušā farmācijas industrijas darbinieka Džona Virapena grēksūdze-grāmata Blakusparādība: nāve. Autors grāmatā atsedz farmācijas industrijas aizkulises un atklāj šokējošus faktus: korupciju, krāpšanos zāļu reģistrācijas procesā, negodīgu tirgvedību un nepietiekami pārbaudītu medikamentu izraisītas blakusparādības.

Grāmatas autors, bijušais farmācijas giganta Eli Lilly Zviedrijas pārstāvniecības ģenerāldirektors Dr. Džons Virapens, piedāvā patiesu stāstu par to, kā rīkojas daudzi zāļu ražotāji, lai palielinātu savas produkcijas noietu. Dr. Džons Virapens 36 gadus strādājis dažādos starptautiskos farmācijas uzņēmumos. Viņa pārziņā bijusi gan šo uzņēmumu darbības uzsākšana un paplašināšana, gan personāla vadība, tirgvedība un pārrunas ar zāļu pārraudzības institūcijām. Līdz ar to Dr. Virapens lieliski pārzina zāļu ražotāju izmantotās negodīgās tirgvedības metodes un zāļu reģistrācijas procesa netīro pusi. Grāmatas pamatā ir patiesi notikumi un fakti, kas ļauj lasītājam pašam izdarīt secinājumus.

Daži Dr. Džona Virapena grāmatā atklātie fakti: lielās farmācijas korporācijas ik gadu tērē milzu naudu, lai pārliecinātu ārstus parakstīt konkrētā uzņēmuma ražojumus; ar daudzām zālēm ir veikti tikai īstermiņa klīniskie pētījumi; farmācijas industrija pati izgudro slimības un reklamē tās īpašās kampaņās, lai palielinātu medikamentu noietu; farmācijas industrija par saviem upuriem arvien biežāk izvēlas bērnus.
Džona Virapena grāmatu “Blakusparādība: nāve” izdevis Apgāds Zvaigzne ABC un no angļu valodas tulkojis Māris Baltiņš.

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem