Intervija ar Kaucmindes semināra absolventi Ainu Kļaviņu

2013-03-26

Intervija ar leģendārā Latvijas mājturības institūta (sākotnēji: "Kaucmindes seminārs") absolventi un grāmatas "Pusdienas katrai dienai" autori Ainu Kļaviņu.

Institūtu beidzot, jaunās speciālistes saņēma ne tikai izglītību apliecinošu dokumentu, bet dzīvē līdzi aiznesa arī tautā radušos nosaukumu kaucmindietes. Šim vārdam vienmēr ir bijusi laba skaņa. Institūtā iegūtās zināšanas autore nodevusi jaunajai paaudzei, strādājot ar skolniecēm un audzēknēm vairākās skolās, skolotājām Skolotāju kvalifikācijas celšanas institūtā, studentiem Lauksaimniecības universitātē un kursantēm Dārzkopības biedrības un citos kursos. Kaucmindietes Latvijas laikā uzskatīja par labākajām mājas un virtuves kultūras nesējām.

Grāmata "Pusdienas katrai dienai" sagatavota pēc 1974. gada izdevuma, tajā atstāts dažs labs tāda tālaika produkta un arī tīrīšanas līdzekļa nosaukums, kādu šobrīd veikalu plauktos vairs neatrast. Atkārtotais izdevums tapis ciešā sadarbībā ar grāmatas autori. Grāmatā izdarītas nelielas izmaiņas svētku dienu ēdienkartē.

Iesaki draugiem