Lasīšanas stafete 2020

2020-06-09

Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete” šogad notiek jau sesto reizi.

Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

2015. gadā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki, kuri iesniedza gandrīz 3500 atsauksmes. Aptuveni puse no dalībniekiem “Lasīšanas stafetē” piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki. Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem (7–16 gadi) notiks arī dalībnieku vecāku konkurss.

Lai dalība stafetē būtu ērtāka un informācija pārredzamāka, šogad ir izveidota atsevišķa mājaslapa – www.stafete.lv“Lasīšanas stafete 2020” norisinās no 9. jūnija līdz 9. augustam.

Kas jādara, lai piedalītos “Lasīšanas stafetē”? Katram dalībniekam ir jāreģistrējas mājaslapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Pēc tam jāizvēlas grāmata no piedāvātā saraksta, tā jāizlasa un jāizpilda 4 uzdevumi. Šogad vēlamies īpašu uzmanību pievērst radošumam un aicinām dalībniekus iejusties gan grāmatas mākslinieka, gan rakstnieka, gan reklāmas veidotāja tēlā. Precīzus noteikumus meklējiet mājaslapā www.stafete.lv

Galvenā balva katrā vecuma grupā “Lasīšanas stafetē” ir lidojums gaisa balonā, tiks piešķirtas arī naudas balvas.


Rakstnieks, grāmatas "Rēgs uz divriteņa" autors Mika Kerenens aicina piedalīties Lasīšanas stafetē

Rakstnieks, grāmatas "Papus Tru" autors  Dzintars Tilaks aicina piedalīties Lasīšanas stafetē

Rakstniece, grāmatas "Slīdošās kāpnes" autore Agnese Zarāne aicina piedalīties Lasīšanas stafetē

Rakstniece, grāmatas "Saturies, Sibilla!" autore Maija Laukmane aicina piedalīties Lasīšanas stafetē

Tulkotāja Laura Romanovska aicina piedalīties Lasīšanas stafetē. Lasīšanas stafetē startē viņas tulkotais Džeja Ašera romāns "Trīspadsmit iemesli".

Rakstniece, grāmatas "Septiņas spārnotas atziņas mazā somiņā" autore Ieva Samauska aicina piedalīties Lasīšanas stafetē.

Rakstnieks, grāmatas "Ragana manā skapī" autors Gatis Ezerkalns aicina piedalīties Lasīšanas stafetē

Iesaki draugiem