10. decembrī Fast Food meistarklase ar Lolitu Šelvahu

2014-12-08

Lolita Šelvaha, LU pasniedzēja un daudzu pavārgrāmatu autore, ir izcila latviskās garšas izjūtas pazinēja un kulināre.

Viņas jaunākā recepšu krājuma “Gatavo pats! Fast Food ēdienu receptes” atvēršanas svētkos šā gada 10. decembrī pulksten 17.00 Apgāda Zvaigzne ABC prezentāciju zālē Krišjāņa Valdemāra ielā 6, autore aicina visus interesentus uz bezmaksas Fast Food meistarklasi. Tajā būs iespēja vērot, kā gatavojamas dažas no iecienītākajām ātrajām uzkodām un arī pašiem pagatavot kādu no mērcītēm un iemēģināt roku gatavošanā pieredzējušas meistares pavadībā.

Hamburgeri, hotdogi, wrapi, fish-and-chips, picas, enčiladas, dažādas mērces, saldējums, vafeles, smūtiji – tas ir ēdiens, kurš ļoti patīk un garšo bērniem un pusaudžiem. Ātro ēdienu tirgotavās nopērkamie našķi lielākoties satur ļoti daudz sāls un tauku, tāpēc vecāki cenšas ierobežot savus bērnus Fast Food patēriņā, taču tas ne vienmēr izdodas. Lolita Šelvaha, pati būdama gan mamma, gan uztura speciāliste, turklāt ilgus gadus strādājot ar studentiem, ir sapratusi – aizliegumi nedarbojas, ir jāpiedāvā alternatīva!

Izrādās, mazliet pacenšoties, ikvienu no Fast Food uzkodām viegli var pagatavot arī mājas apstākļos – tādējādi izmantotie produkti būs svaigi un veselīgi, sāls daudzums mērens un pats ēdiens daudz gardāks, nekā nopērkamais. Tā ir ne tikai viltīga iespēja piedāvāt veselīgāku ēdienu, bet arī jauks iemesls ģimenei kopā pagatavot garšīgu maltīti.

Lolitas Šelvahas jauniznākušajā grāmatā “Gatavo pats! Fast Food ēdienu receptes” atrodamas ļoti daudzu populārāko uzkodu receptes, padomi ēdiena pareizai pagatavošanai un arī īsa izplatītāko Fast Food ēdienu rašanās vēsture. Ja kāds saka, ka Fast Food ir neveselīgs – šī grāmata palīdzēs pierādīt, ka tā gluži nav!

Lai izdodas un labi garšo!

Iesaki draugiem