Latvijā viesojās zviedru jauniešu rakstnieki Sāra Bergmarka Elfgrēna un Matss Strandbergs

2014-03-28

No 25. līdz 28. martam Zviedru karaliskās nedēļas ietvaros Rīgā viesojās Sāra Bergmarka Elfgrēna un Matss Strandbergs – visā pasaulē populāro zviedru jauniešu romānu “Aplis” un “Uguns” autori.

Rakstnieki piedalījās grāmatu atvēršanas pasākumā ES mājā (2014. gada 26. martā), sniedza intervijas Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu raidījumam, laikrakstam “Diena” un Latvijas Radio, viesojās Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā, kur viņiem nācās atbildēt gan uz latviešu, gan Norčēpingas Hāgas vidusskolas skolēnu un skolotāju uzdotajiem jautājumiem.

Apgāda Zvaigzne ABC telpās Sāra un Matss tikās ar latviešu F&F žanrā rakstošajiem jaunajiem rakstniekiem un blogeriem; tikšanos vadīja Laura Dreiže. Tikšanās reizē autori pavēstīja, ka uzsākta romāna “Aplis” filmēšana, filmas pirmizrāde Zviedrijā plānota 2015. gada sākumā. Abi rakstnieki ir piedalījušies aktieru atlasē, un Sāra B. Elfgrēna ir arī filmas scenārija līdzautore.

Zviedru rakstnieku Sāras Bergmarkas Elfgrēnas un Matsa Strandberga viesošanos Latvijā atbalstīja Zviedrijas vēstniecība, Royal Swedish Week, Zviedrijas Mākslas padome, ES māja un Apgāds Zvaigzne ABC.

Interviju Latvijas Televīzijas Kultūras ziņu raidījumam skatieties šeit.

Iesaki draugiem