Aktualitātes

Latviešu fantastu trešais lidojums

Kad pirms dažiem gadiem Apgāds Zvaigzne ABC pirmo reizi izsludināja fantāzijas un fantastikas stāstu konkursu “Sapņu laiks”, tas – gluži atbilstoši tematikai – bija kā lēciens nezināmajā, jo nebija iespējams prognozēt ne rakstītāju, ne lasītāju atsaucību.

Merisas Meijeres grāmata "Sindera" tirdzniecībā no 16. maija

Romāns “Sindera” pārdošanā nonāks 16. maijā, kad to varēs iegādāties par puscenu – ar vienu noteikumu: atlaidi saņemsi, ja Zvaigznes grāmatnīcā ieradīsies sarkanās kurpēs! 16. maijā dalies sociālajos tīklos ar savu bildi - "Sindera" + sarkanas kurpes - un varbūt tieši Tu laimēsi kādu no jaunajām grāmatām. Neaizmirsti pievienot mirkļbirku #sindera!

Jauns latviešu autores fantastikas žanra romāns

Rakstniece Ilze Enģele literatūrā ienāca pirms sešiem gadiem ar Apgāda Zvaigzne ABC bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā atzinību guvušo fantastikas romānu “Septiņdesmit piecas dienas”, taču radošo darbību turpināja pavisam citā – sieviešu romāna – žanrā.

Ievai Melgalvei jauns fantāzijas romāns

Ievas Melgalves (1981) vārds pēdējo gadu laikā kļūst par vienu no redzamākajiem latviešu fantāzijas un fantastikas literatūrā.

Latvieša baiļu faktors

Priekšstats par latviešiem kā caurcaurēm reālistiskiem ļaudīm, kuri gan ikdienā, gan literatūrā stingri turas pie cietās zemes un kuriem svešs ir fantāzijas lidojums, bieži vien mūsu apziņā iesakņojies tik dziļi, ka vairs neapšaubām tā patiesumu.

Izdots viens no slavenākajiem fantāzijas žanra romāniem

Katrā literatūras žanrā ir darbi, kas tiek uzskatīti par hrestomātiskiem: tādiem, kas noteikti jāzina, ja vēlas orientēties žanrā.

Noslēdzies trešais fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkurss!

Noslēdzies trešais fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkurss "Sapņu laiks"! Konkursā tika iesniegti 142 stāsti, kas ir lielākais līdz šim šajā konkursā iesūtītais darbu skaits. Paldies visiem, kas piedalījās!

Ievas Melgalves grāmatas "Mēness teātris" atvēršanas svētki 4. februārī

Rakstnieces Ievas Melgalves darbi jau vairākus gadus pārstāv žanrus, kas pēc ilgāka noklusēšanas laika visai sparīgi ienākuši Latvijas literārajā kultūrā – fantāziju un zinātnisko fantastiku.

Sallijas Grīnas triloģijas otrā daļa tirdzniecībā nonāks 9. novembrī

Pārspēti divi Ginesa rekordi: Sallijas Grīnas bestsellers “Tumšā puse” ir visvairāk tulkotais romāns jauniešiem un pirms izdošanas visvairāk tulkotais kāda autora debijas romāns.

11. augusts - rakstnieka Didža Sedlenieka tūre pa Zvaigznes grāmatnīcām un romāna "X RALPHI INDRAE" pirmā pārdošanas diena Rakstam pievienots video

Grāmatu „X RALPHI INDRAE” visās Zvaigznes grāmatnīcās sāks tirgot 11. augustā, un šajā dienā grāmatu varēs iegādāties ar 20% atlaidi.