Apraksts

Reičela Džoisa (Rachel Joyce) ir angļu rakstniece, vairāk nekā 20 oriģinālu raidlugu autore. Viņa veidojusi arī adaptācijas programmām Classic Serial un Woman’s Hour, apstrādājusi literārus darbus televīzijai un darbojusies kā teātra un kino aktrise. 2007. gadā viņa ieguva Tinisvuda balvu par labāko raidlugu. “Harolda Fraja neticamais svētceļojums” ir viņas pirmais romāns. 2012. gadā tas tika nominēts Bukera balvai, saņēma Specsavers Nacionālo literatūras balvu kā labākā debija, iekaroja vietu bestselleru sarakstos vairāk nekā 30 valstīs un patlaban tiek ekranizēts.

Pensionārs Harolds Frajs dzīvo kādā Anglijas ciematā kopā ar savu sievu Morīnu, kuru kaitina pilnīgi viss, ko Harolds dara. Visas dienas līdzinās cita citai, līdz kādu rītu pa pastu pienāk vēstule, kas adresēta Haroldam. To ir rakstījusi sieviete, kuru viņš nav redzējis jau divdesmit gadu. Kvīnija Henesija atrodas hospisā un ir rakstījusi šo vēstuli, lai atvadītos uz mūžu. Harolds steigšus uzraksta atbildi un dodas iemest savu vēstuli tuvākajā pastkastītē. Taču, kā jau mēdz notikt vislabākajos romānos, Haroldu gaida nejauša satikšanās, kas pārliecina viņu, ka šī vēstule ir jānogādā Kvīnijai personiski, lai tur lūst vai plīst.
Šādi sākas neticamais svētceļojums, par kuru vēsta Reičelas Džoisas neparastais debijas romāns. Harolds Frajs nolemj noiet kājām tūkstoš kilometru līdz Bervikai pie Tvīdas, ticēdams: kamēr viņš ies, Kvīnija dzīvos.

Tāpat kā izgājis no mājas – mīkstās kurpēs un plānā vējjakā – Harolds dodas garajā ceļā, kurā sastop daudzus un dažādus cilvēkus, kuri pamazām pamodina viņa snaudošo garu. Haroldam prātā cita pēc citas ataust atmiņu ainas – pirmā deja ar Morīnu, kāzu diena, dēla piedzimšana – ļaujot izdzīvot visu no jauna, samierināties ar zaudējumiem, tikt galā ar nožēlu.

Šim romānam piemīt burvība bez liekas jūtelības un smalka asprātība. Tas ļauj ielūkoties neizteiktajās domās un jūtās, ko ikviens no mums glabā dziļi sirdī. “Harolda Fraja neticamais svētceļojums” ļauj mums iepazīt Reičelu Džoisu kā gudru un absolūti neatvairāmu stāstītāju.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.


Vienkārša cilvēka piedzīvojums, kurā slēpjas emocionāli triecieni. Gudrs, valdzinošs romāns, kurā nav nekā samākslota. [..] Nespēju iedomāties labāku lasāmvielu vasarai. Un nesteidzieties – tāpat kā nesteidzas Harolds.
USA Today

Krāšņs, saviļņojošs romāns par cerību un pārvērtību.
Oprah Magazine

“Harolda Fraja neticamais svētceļojums” ir ne tikai grāmata par zaudētu mīlestību. Tā ir grāmata par visām brīnumainajām ikdienas lietām, ko Harolds atklāj, vienkārši sperdams soli pēc soļa. [..] Tas ir stāsts par mūsdienu drosmi. R. Džoisa raksta par to, cik viegli var pazust neievērojams, piejaucēts vīrietis un ar kādu prieku viņš var atrasties atkal.
New York Times

Šajā drosmīgi nepretenciozajā romānā bez lieka sentimenta Džoisa ir radījusi telpu, kurā joprojām ir iespējami brīnumi.
Washington Post

Viena no labākajām grāmatām, ko šogad lasīsiet.
Daily Mail

Brīžiem gandrīz neizturami aizkustinošs romāns.
Sunday Times

Spožs un apburošs romāns ar daudziem komiskiem pavērsieniem, tomēr smeldzīgs un saviļņojošs.
Spectator

Lielas tēmas, kas ietvertas iejūtīgi izstāstītā stāstā. Nav daudz grāmatu, kas tik ļoti aizrauj. Stāsts, kas trāpa tieši sirdī.
Financial Times Deutschland

Publikācijas

Iesaki draugiem