Apraksts

8000 gadu tālā nākotnē izveidotā impērija ir maģijas un viduslaiku dzīvesstila piesātināta. Šajā valstī slepeni darbojas organizācija, kas no visas pasaules vienkopus vāc un glabā dažādus rakstu darbus. Tuksneša vidū slejas milzīga bibliotēka – pilsēta, un īpaši prestiži tajā ir būt par rakstu vācēju. Pats labākais rakstu vācējs Tagoberts saņem uzdevumu doties turp, kur vēl neviens nav bijis, un iegūt mistisku, leģendām apvītu lietu.

Tago priekšā ir neizmērojami tāls ceļš, kas var atnest slavu, bagātību vai arī – nāvi. Norūdītais raksturs, pienākuma izjūta un mīlestība uz ceļu stiprina viņa garu. Taču garajos ceļojumos viņu pavada pastāvīgi kādas cilvēciskas alkas. Cik gan ilgi nāksies dzīvot šo aizraujošo, bet vientuļo dzīvi?

Pēdējais uzdevums palīdz Tago atrast atbildes uz visiem jautājumiem. Bet līdz tam laikam ejams ceļš – grūts, bīstams, taču skaists...

Par autoru
Jaunais Ventspils autors Jānis Valks (1982) rakstniecībā sācis darboties kopš 2001. gada. Sākotnēji tas bijis darbs tikai savam priekam, bet mācības Literārajā akadēmijā mudināja autoru pievērsties literatūrai jau mērķtiecīgi. Fantāzijas žanra romāns “Rakstu vācēja ceļš” saņēma galveno balvu konkursā Zvaigznes grāmata. Oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem.

Iesaki draugiem