Apraksts

Apgādā Zvaigzne ABC jauns piedāvājums tradicionālu svētku svinētājiem mūsdienās: Ērikas Mālderes sastādīta un ilustrēta grāmata “3x3 Ziemassvētki” ar praktiskiem padomiem Ziemassvētku sagaidīšanai un pavadīšanai, ar Ziemassvētku dziesmām, rotaļām un tradīcijām.

Šķiet vēl pavisam nesen pinām vainagus un, ar šīs vasaras populārāko grāmatu “3x9 Jāņi” rokās, no odiem gaiņādamies, dziedājām līgotnes. Taču laiks rit un nepaies “ne trīs dieniņas, trīs naksniņas”, kad izrakstītās kamanās pasaulei pāri brāzīsies Ziemassvētki. Kādam tos ieskandēs “Zvaniņš skan”, citam “Klusa nakts”, bet kāpēc nedziedāt mūsu pašu sidrabiņa lietiņš lija?

Kāpēc 3 x 3 Ziemassvētki? 3 ir kaut kas labs un noderīgs. Trīs lietas - labas lietas: pagātne, tagadne, nākotne, vecāki, bērni un mazbērni. Attīstības un dzīvības turpināšanas iespēja.
Gausi nāca, drīz atnāca
Tie bagāti Ziemassvētki,
Trīs dieniņas, trīs naksniņas
Iet pār kalnu mirdzēdami.

Grāmata “3x3 Ziemassvētki” būs vērtīgs padomnieks visiem, kas Ziemassvētkus vēlas svētīt latviski, smelties spēku nākošam cēlienam, savas dienas piepildīt ar gaismu. Tā iepazīstinās ar svarīgākajām latviešu Ziemassvētku tradīcijām un to nozīmi, piemēram rotājumu gatavošanu, bluķa dedzināšanu, maskošanos un nākotnes pareģošanu. Grāmata satur ieražu aprakstus, ticējumus, rotaļas, mīklas, sakāmvārdus un senvārdu skaidrojumus.

Un, protams, latviešu skaistās, smeldzīgās un arī trakulīgās ziemas saulgriežu dziesmas! Lai, puzurus taisot, pie galda Dievam godu dodot, bluķi dedzinot un ķekatās ejot, to neaptrūkst, grāmata piedāvās ātru un mūsdienīgu Ziemassvētku dziesmu apguvi, proti, izmantojot pašus svarīgākos informācijas ieguves veidus: grāmatu un jaunās tehnoloģijas. E-grāmatā "3x3 Ziemassvētki" katrai dziesmai pievienota aktīvā saite, tāpēc tās varēs atskaņot viedtālrunī. Tās ir arī atrodamas, noklausāmas un apgūstamas YouTube.com/3x3Ziemassvetki!

Grāmatas "3x3 Ziemassvētki" autore Ērika Māldere piedāvā lasītājiem praktiskus padomus tradicionālu Ziemassvētku svinēšanai 21. gadsimtā. Īstenojot kaut tikai trešo daļu no visiem ieteikumiem, šie ziemas saulgrieži kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Ērika Māldere (1962) savulaik darbojusies folkloras draugu kopā "Skandinieki" (1989-1996), bet šobrīd ir aktīva kopas "Savieši" dalībniece. Ērika ir grafiķe-dizainere, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. Viņa ir daudzu grāmatu māksliniece, arī grāmatas “3x9 Jāņi” un “3x3 Ziemassvētki” grafisko zīmējumu autore.

Iesaki draugiem