Apraksts

Kenam Foletam (Ken Follett, 1949) bija tikai 27 gadi, kad viņš uzrakstīja romānu “Adatas acs”, kas kļuva par starptautisku bestselleru. Kopš tā laika ir tapuši vēl daudzi darbi, kas guvuši plašu lasītāju atsaucību. Romāns “Zemes pīlāri” (1989) ir iemantojis milzīgu popularitāti visā pasaulē, pēc tā motīviem uzņemts televīzijas seriāls, kas demonstrēts arī Latvijā.

Anglija, 1123.–1173. gads. Plosās asiņains karš, bads, reliģiskas nesaskaņas un cīņas par troņa mantošanu. Vienkāršā tauta cieš no nabadzības un augstmaņu patvaļas. Jaunais priors Filips, kura vecākus noslepkavojuši algotņi, sapņo par mieru un par katedrāli, kas būtu simbols un cietoksnis cīņā pret ļaunuma varu. Gan prioru, gan viņa būvmeistaru Tomu gaida kaujas uz dzīvību un nāvi, lai Kingsbridžā beidzot paceltos dižākais dievnams visā Vakareiropā.
Romānā meistarīgi savijas politiskās intrigas, ģimenes drāmas, mīlasstāsti, varmācīgas sadursmes, godkāres un nodevības radītās intrigas. “Zemes pīlāri” ir īsts meistardarbs, viens no populārākajiem mūsdienu romāniem.

No angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.


Neaptverami izcils... lielisks vēsturisks stāsts... pārpilns ar neticami dzīvīgiem un spilgtiem tēliem, tas skar pilnīgi visas cilvēciskās emocijas. Te ir mīlestība un naids, uzticība un nodevība, cerība un izmisums. Izlasiet paši! Tas tiešām ir romāns, kurā veldzēties.
Cosmopolitan

Šī ir tik lieliska lasāmviela. “Zemes pīlāri” atšķiras no visām grāmatām, ko esmu lasījusi. Tuvojoties beigām, tīšām lasīju ļoti lēni, jo man negribējās, lai tā beigtos.
Opra Vinfrija

Spriedzes augstākās virsotnes... Romāns, kas izklaidē, izglīto un sniedz vislielākajā mērā patiesu baudījumu.
Publishers Weekly

Plaša un blīva vēsturiskā drāma. Kenam Foletam lieliski izdodas apvienot panorāmu un detaļas.
Sunday Express

Es grāmatas burtiski apriju. Tā varētu apzīmēt to, ka laikā, kad lasu aizraujošu grāmatu, es nespēju to nolikt malā un dzīvot savu dzīvi, iekams neesmu izlasījusi visu. Tas nesagādā raizes, ja grāmatas apjoms ir neliels, taču “Zemes pīlāri”... godīgi sakot, mūsu mājās beidzās ēdiens, bērni ķērās man kājās, lai es viņus pamanītu, un grīdas netika mazgātas visas piecas dienas, kamēr es lasīju šo grāmatu.
DeLaina, goodreads.com

Vēlaties uzzināt, kā tas ir – uzcelt katedrāli? Izlasiet šo monumentālo romānu. Kad būsiet beiguši – pēc krietna laika –, jūs jutīsieties tā, it kā dzīves labāko daļu būtu pavadījuši šīs grāmatas iekšienē. Pat sīkākās detaļas ir darinātas brīnišķīgi un intriģējoši. Mīlasstāsts ir saviļņojošs un aizraujošs.
Stīvs, goodreads.com

Iesaki draugiem