Apraksts

Didzis Sedlenieks dzimis 1963. gada 16. martā. Pēc LVU filoloģijas fakultātes žurnālistikas nodaļas beigšanas strādājis izdevumos “Latvijas avīze” un “Auto”, studiju laikā darbojies arī kā restaurators un pats savām rokām uzsēdinājis tornī Doma baznīcas gaili. Pirmie stāsti tapuši jau vidusskolas gados. Rakstnieks ir apceļojis vairāk nekā pusi pasaules, bijis arī planētas “karstajos punktos”, trīs reizes redzējis debesīs nezināmus lidojošus objektus, bet jokojot apgalvo, ka ar citplanētiešiem sazināties nav izdevies. Taču autora kaislība ir zinātniskā fantastika, un savos stāstos viņš piedāvā asprātīgas versijas par visdažādākajiem cilvēkus interesējošajiem jautājumiem.

Par kosmosa dzīlēm un Zemes pagātnes noslēpumiem, par zināmām un nezināmām civilizācijām un par svešo, kas mīt katrā no mums lasiet grāmatā "Bohēmijas zaglis" - latviešu literatūrā pirmajā zinātniskās fantastikas žanra stāstu krājumā.

“Fantastika ir mums visapkārt. Ikdienas gaitās pietiek tikai pacelt galvu, lai ieraudzītu neparasto. Šajā grāmatā ietvertie stāsti gan aizvedīs lasītāju uz svešām pasaulēm, gan pavērs citādu skatu uz vēstures un mūsdienu notikumiem tepat uz planētas Zeme.”
Didzis Sedlenieks

Iesaki draugiem