Apraksts

Augļu koku un ogulāju apgriešana un vainagu veidošana ir būtiski nepieciešama, lai izaudzētu spēcīgus, veselīgus kokus un krūmus, kuri katru gadu dod kvalitatīvu augļu un ogu ražu. Tomēr Latvijā pēdējā laikā jūtams informācijas trūkums par šo tēmu.
Šīs grāmatas autori ir atzīti speciālisti – Latvijas Valsts augļkopības institūta darbinieki. Jau gadiem ilgi viņi Dobelē pēta dažādu augļu koku un ogulāju šķirnes, pievēršot īpašu uzmanību arī jaunākajām atziņām par to audzēšanu.
Grāmata ir uzskatāms, praktiski izmantojams palīglīdzeklis, kas pat ikvienam nespeciālistam, izmantojot šķēres vai zāģi, ļaus uzsākt augļu koku un ogulāju veidošanu, lai tie ražotu skaistus, garšīgus augļus un ogas. Informācija sniegta gan tekstuāli, gan ar zīmējumiem un krāsainajām fotogrāfijām. Apskatītas visas svarīgākās Latvijā audzētās augļu koku un ogulāju kultūras, īpašu uzmanību pievēršot galvenajai no tām – ābelēm. Atspoguļotas pēdējā laikā gūtās atziņas un izmaiņas uzskatos par augļu koku audzēšanu un vainagu veidošanas paņēmieniem.

Iesaki draugiem