Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Pirmā grāmata Millennium sērijā “Meitene ar pūķa tetovējumu” Zviedrijā iznāca 2005. gadā un saņēma Glass Key Award (Stikla atslēgas balvu) kā labākais Ziemeļvalstu kriminālromāns. Otro grāmatu “Meitene, kas spēlējās ar uguni” 2006. gadā novērtēja kā Gada labāko kriminālromānu. “Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni” ir pēdējā daļa Millennium sērijā, un šī grāmata 2008. gadā saņēma Stikla atslēgas balvu kā Gada labākais Ziemeļvalstu detektīvtrilleris.


Sālgrēna slimnīcā Gēteborgā ieved divus smagi ievainotus cilvēkus. Viens no viņiem ir Līsbeta Salandere, kas izsludināta meklēšanā par trim slepkavībām. Viņai ir dzīvībai bīstams ievainojums galvā un nepieciešama steidzama operācija. Otrs ir Aleksandrs Zalačenko, Līsbetas tēvs, kuram viņa uzbrukusi ar cirvi.
Kamēr Sālgrēna slimnīcā risinās spraigi notikumi, Mīkaels Blumkvists pēta Salanderes pagātni un drīz nāk uz pēdām patiesībai. Viņš raksta atmaskojošu reportāžu, kas attaisnos Līsbetu un satricinās Zviedrijas valdību, Drošības policiju un visu valsti. Vai Līsbetai būs iespēja noslēgt rēķinus ar pagātni un panākt taisnības uzvaru?

Iesaki draugiem