Apraksts

Šis ir bestsellera "Ukraina. No senlaikiem līdz mūsdienām" otrais, pārstrādātais izdevums – vēsturnieku Marijas Tahtaulovas un Serhija Žukova īsais ceļvedis Ukrainas pagātnē. Grāmata ir sadalīta divās daļās: pirmajā ir īsa informācija par Ukrainas vēsturi dažādos posmos (pirmo cilvēku apmetnes, Rusu zemes veidošanās, kozaki u.c.); otrajā ir sniegts vispārīgs priekšstats par ukraiņu kultūras sasniegumiem – valodu, arhitektūru, tradīcijām utt. Vienkāršotais informācijas pasniegšanas veids ar daudzām ilustrācijām padara grāmatu ideāli piemērotu, lai sniegtu bērniem ieskatu Ukrainas vēsturē un kultūrā.
Grāmatas autori ir divi vēsturnieki no Harkivas, kuri savulaik kopā mācījās universitātē un pat sēdēja vienā solā. Viņu mērķis bija uzrakstīt vēstures stāstu, ko būtu interesanti lasīt gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tā ir vēsture, kurā īpaša uzmanība nav pievērsta datumiem vai dzimšanas gadiem, bet gan svarīgu notikumu cēloņiem un sekām, kas radikāli mainīja ukraiņu senču dzīvi un padarīja ukraiņus tādus, kādi viņi ir šodien.
2021. gadā grāmata tika iekļauta "BaraBukas TOP" sarakstā, kur tā ieguva nomināciju "Gada enciklopēdiskais izdevums", bet 2022. gadā tā tika iekļauta starptautiskajā katalogā "White Raven".

Tulkojums: SIA "Skrivanek Baltic"

Iesaki draugiem