Apraksts

Mācību līdzeklis radošās iztēles attīstībai sākumskolas un pamatskolas skolēniem piedāvā padomus un uzdevumus, kā uzrakstīt savu pasaku. Šis izdevums soli pa solim atklāj, kā darboties, lai uzrakstītu un ilustrētu savu pasaku.

Sagatavošanās posmā skolēni, izmantojot digitālo papildsaturu, iedvesmosies no animācijas un spēlfilmām, klausīsies raidlugas, lasīs tautas un literārās pasakas. Pakāpeniski kārtos savu ideju krātuvi un veiks dažādus uzdevumus, veidojot pasaku tēlus, sižetu, rakstot “stāstu stāstā” un “pēcstāstu”, paplašinās vārdu krājumu, zīmēs ilustrācijas un pasakas darbības vietu, pārveidos idejas no esošiem darbiem un radīs jaunas.

Mācību līdzeklis dos ierosmi arī skolotājiem literatūrās stundās attīstīt skolēnu radošumu, iztēli un pilnveidot skolēnu prasmi no pasakas idejas nonākt līdz savam patstāvīgajam darbam.

Šī izdevuma turpinājums ir Baibas Apermanes mācību līdzeklis “Rakstām stāstus un pasakas!”. Skolēns, apguvis pasakas rakstīšanas prasmi, turpina to nostiprināt un attīsta prasmi uzrakstīt savu stāstu, veicot krājumā piedāvātos uzdevumus.

Izdevumi izmantojami arī patstāvīgam skolēna darbam, ja viņu interesē rakstīšanas noslēpumi un ir vēlēšanās savas radošās idejas izpaust rakstot un zīmējot.

Iesaki draugiem