Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Jau ar pirmo grāmatu “Dadži”, kas iznāca 2021. gadā, Džena Andersone izpelnījās ievērojamu lasītāju interesi un kritiķu atzinību. Tai drīz vien sekoja “Sainis” (2022), un nu pie lasītājiem dodas jau trešais Dženas Andersones stāstu krājums “Krīta apļi”!

Šajos visai skarbajos stāstos autores uzmanības centrā ir cilvēka pieaugšanas un nobriešanas problēmas, spēja vai nespēja patstāvīgi pieņemt savas dzīves lēmumus, indivīda ceļš uz prāta un rīcības brīvību. Tāpat kā iepriekšējās Dženas Andersones grāmatās, arī šajā lasītāju gaida tikšanās ar šķietami parastiem varoņiem, kurus rakstniece tomēr ievedusi neikdienišķās, brīžiem pat mistikas cauraustās situācijās, liekot viņiem izpaust savas personības īpatnības spilgti un saistoši.

“Vilšanās izskatās pēc smiltīs nomestas pavadas, to es tagad zinu pavisam skaidri. Šī pavada joprojām guļ tajās smiltīs, un pat daudzus gadus vēlāk, kad jau esmu pieaugusi un no ielas paņēmusi kucēnu, un izaudzinājusi par lielu suni, katru reizi, kad eju pastaigā un pieskaros viņa saitei, manī ieplūst mātes vilšanās un mana vainas izjūta; tā sajaucas, piepilda un nospriego pavadu un tās turpinājumā esošo roku.”

Iesaki draugiem