Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

“Mežonīgi ambiciozs mēģinājums ekonomikas jomā paveikt to pašu, ko citās zinātnes jomās paveica Ņūtons, Darvins vai Einšteins, – radīt teoriju, kas izskaidro gandrīz visu.” 
The New Statesman

Pasaulē atzītais ekonomists un domātājs Odeds Galors, stāstot par cilvēku sugas aizraujošo ceļojumu no tās pastāvēšanas rītausmas līdz mūsdienām, sniedz interesantu divu cilvēces lielo noslēpumu atrisinājumu.

Vai kādreiz esat aizdomājušies par to, kāpēc cilvēki ir vienīgā suga, kas spējusi izrauties – tiesa gan, pavisam nesen – no vienmuļas eksistences slazdiem, tādējādi sasniedzot tādu dzīves līmeni, kāda nav nevienai citai būtnei? Kāpēc cilvēces progress dažādās pasaules vietās ir bijis ļoti nevienmērīgs un mūsdienās valstu starpā vērojamas lielas atšķirības? 

Odeds Galors aizraujošā stāstījumā paskaidro, kā tehnoloģijas, iedzīvotāju skaita izmaiņas un spēja pielāgoties apstākļiem pirms nieka pāris gadsimtiem izraisīja pārsteidzošu “fāžu pāreju”. Pamazām šķetinot cilvēces attīstības pavedienu atpakaļgaitā un citu pēc cita izpētot dažādo faktoru – koloniālisma, politisko institūciju, sabiedrības struktūras, kultūras – ietekmi, autors pamazām nokļūst līdz tautu nevienlīdzības dziļākajiem iemesliem, kuru ietekme sniedzas neiedomājami tālā pagātnē.

Odeds Galors (Oded Galor, 1953) ir ekonomikas profesors Brauna Universitātē un apvienotās izaugsmes teorijas radītājs. Šī teorija mēģina izskaidrot progresa, pārticības un nevienlīdzības cēloņus visā cilvēces vēstures gaitā. Par savām atziņām autors ir lasījis lekcijas pasaules prestižākajos forumos un savus atklājumus un secinājumus apkopojis grāmatā “Cilvēces ceļojums”. Grāmata jau tulkota un izdota vairāk nekā trīsdesmit valodās.

No angļu valodas tulkojis Kaspars Zalāns.

Iesaki draugiem