Apraksts

Droši vien cilvēkiem nekad neapniks viens no īsākajiem žanriem, kāds literatūrā ir radies, – aforismi. Reizēm rakstnieki tiem pievēršas apzināti, kā, piemēram, mūsu klasiķis Reinis Kaudzīte, taču visbiežāk atziņas neviļus tiek izsijātas no literārajiem darbiem kā patstāvīgi domu graudi.
Apgādā Zvaigzne ABC ir iznākuši ļoti daudzi dažādi domājošu autoru darbi, kuros rodamas neskaitāmas spožas, paradoksālas, pārdomu vērtas atziņas. Krājuma “Cita komforta zona” sastādītāja Egita Puķīte atlasījusi, viņasprāt, šobrīd būtiskākās, kuras sasaucas ar septiņiem dzīves jēgas imperatīviem gluži kā septiņām varavīksnes krāsām.
Grāmatā apkopotas gan plašāk pazīstamu filozofu, dzīves skolotāju un rakstnieku (Epiktēts, Ogs Mandino, Andrē Moruā) atziņas, gan arī izteikumi, kuru autori sākotnēji varētu likties sveši (Henriks Fekseuss, Edīte Eva Egere, Dons Migels Ruiss u. c.). Lasītājam ir iespēja ar tiem kaut nedaudz iepazīties – krājuma beigās dotas arī nelielas vizītkartes par visiem grāmatā pārstāvētajiem domātājiem.
Grāmata būs lieliska dāvana sev un draugiem, lai, iespējams, uz dzīvi un tajā notiekošo palūkotos no cita skatpunkta.
Vāka noformējumam izmantota Gustava Kilbloka glezna “Eksistenciālisms”, kas jau no pirmā acu uzmetiena vieš īsto noskaņu, ar kādu šī grāmata tverama un uztverama.

Iesaki draugiem