Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Ir 1852. gada vasara, Kengisas ciems atrodas pašos Zviedrijas ziemeļos, un jaunais Jusi ir aizbēdzis no savām mājām, kurās valda cietsirdība un bads. Viņš kļūst par uzticīgu harismātiskā prāvesta Larsa Levi Lestadiusa mācekli. Lestadiuss ir arī aizrautīgs botāniķis – viņš māca Jusi visu par dabu un augiem, kā arī lasīt un rakstīt, mīlēt un cienīt Dievu. Lestadiusa kaismīgie svētdienas sprediķi sniedz pestīšanu zemniekiem un viņu kalpiem, bet rada nepatiku vietējo kungu aprindās, kuru ienākumi mazinās, ļaudīm izvēloties atturību.

Kādu dienu mežā pazūd kalpone, drīz nozūd vēl viena. Kad pirmā tiek atrasta mirusi, bet otra – smagi savainota, vietējie tur aizdomās apkārtnē klaiņojošu asinskāru lāci, un tiek izziņota atlīdzība par tā nogalināšanu. Tomēr Lestadiuss, izmantojot zināšanas un izmeklētāja talantu, uziet pēdas, kas norāda uz daudz bīstamāku slepkavu, tādējādi neviļus apdraudot gan sevi, gan citus.

“Šī grāmata ir īsts meistardarbs! Leģendārais Lestadiuss kļūst par sava laika Šerloku Holmsu šajā apbrīnojamajā vēsturiskajā kriminālromānā... Mīkaels Niemi uzbur ainas, smakas, skaņas, noskaņu un tēlus, kas pārvērš grāmatas lasīšanu par aizraujošu piedzīvojumu.”
Dagbladet, Zviedrija

Mīkaels Niemi ir godalgots zviedru rakstnieks, prozas, dzejas un lugu autors. Romāns “Kā nomedīt lāci” ir tulkots vairāk nekā divdesmit valodās, un 2021. gadā tas ieguvis “Petrona Award” balvu – tā tiek piešķirta gada labākajam skandināvu kriminālromānam, kas izdots angļu valodā.

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Lielisks, daudzslāņains, noslēpumiem caurvīts kriminālromāns! “Kā nomedīt lāci” neatvairāmi savaņģo lasītāju, piedāvājot nežēlīgi atklātu, gandrīz fiziski sajūtamu aprakstītā laika portretējumu. Izcils literārs baudījums.
V.G., Zviedrija

Līdzīgi kā romānā “Rozes vārds”, arī Mīkaela Niemi darba “Kā nomedīt lāci” centrā ir aizkustinošs, neierasts un pārsteidzošs mīlas stāsts. Tomēr pretēji Eko zviedru rakstnieks Niemi nesagrauj visu savā ceļā, viņš ir vienkāršs daiļamatnieks, kurš lutina mūs ar apbrīnojamu, strauju trilleri, apgriežot kājām gaisā visas mūsu iedomas un aizdomas.
L’ECHO, Beļģija

Mīkaels Niemi ir uzrakstījis romānu, kas vienlaikus ir slepkavības mistērija un aizraujošs pētījums par briesmām, kuras rada noslēgta, iekšēji vērsta kopiena.
Le Monde des Livres, Francija

“Kā nomedīt lāci” ir gan aizraujošs, gan izglītojošs romāns; tajā darbojas vairāki vēsturiski tēli no Lestadiusa laika, un noslēpumainās slepkavības saista lasītāja uzmanību visas grāmatas garumā. Mīkaels Niemi ir radījis patiesi spēcīgu un saistošu stāstu.
Weekendavisen, Zviedrija

Mīkaela Niemi “Kā nomedīt lāci” sniedz dubultu prieku. Lasītājs, pirmkārt, piedzīvo īstu krimināldetektīva baudījumu līdz ar Lestadiusu un Jusi, risinot noslēpumainu noziegumu mistēriju. Otrkārt, tiekam pārcelti mums svešā, nezināmā laikā – valdzinošā pasaulē, kas vienlaikus ir gan brutāla, gan skaista. Dabas ainavu un gadalaiku apraksti liek ilgoties pēc laika mašīnas un iespējas ceļot laikā... Tieši šāda sajūta rodas, kad ir izlasīts romāns “Kā nomedīt lāci”, it kā pasaule būtu kļuvusi nedaudz lielāka...
Politiken, Dānija

Iesaki draugiem