Apraksts

Kurš gan kādreiz nav izjutis trauksmi? Ķermenis saspringst vai dreb kā apšu lapa, domas skrien kā vējš vai apstājas pavisam. Šī sajūta ir tik nepatīkama, ka gribas no tās aizbēgt vai likt tai neatgriezeniski izkūpēt gaisā. Ir grūti aprakstīt un izprast visu fizisko sajūtu gammu, emocijas un domas, ko nākas piedzīvot, nonākot trauksmes varā, tāpēc mēdzam teikt īsi: “Es jūtos slikti.”

Psiholoģes Baibas Kalnciemas grāmata “Kāpēc esmu uztraucies?” ir lielisks palīgs bērniem, kuri grib labāk saprast savas emocijas, un vecākiem, kas ir pirmie sarunbiedri bērnu satraukuma brīžos. Dažkārt mēs, pieaugušie, nemaz neprotam bērniem izskaidrot, kas ar viņiem notiek. Taču izpratne par notiekošo ir jau pusceļš uz trauksmes samazināšanu. Grāmatā autore izstāsta, kādos veidos trauksme izpaužas un kā to samazināt.
Diāna Zande, Dr. psych., Mg. art., kognitīvi biheiviorālā terapeite, supervizore

Emocionālā inteliģence – spēja pazīt un pārvaldīt savas un citu cilvēku emocijas – ir prasme, par kuras nozīmīgumu runā aizvien vairāk. Līdzīgi kā ar visām prasmēm – jo agrāk bērnībā sāksim tās apgūt, jo labāk pārzināsim un prasmīgāk pielietosim. Tāpēc man ir īpašs prieks par šo grāmatu, ko vecāki var izmantot, lai bērniem saprotamā veidā palīdzētu spert pirmos soļus savu emociju iepazīšanā.
Ansis Jurģis Stabiņģis, apzinātības pasniedzējs

Grāmatas māksliniece Gunta Zaļaiskalna.

Iesaki draugiem